آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

در این مقاله می‌خوانید

هویت برند و هویت بصری دو مفهوم متفاوت هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. هویت برند به جنبه‌های درونی یک برند مانند هدف، صدا و شخصیت آن اشاره دارد و چیزی است که مردم وقتی به یک تجارت فکر می‌‌کنند، می‌بینند یا در ذهن دارند. از سوی دیگر، هویت بصری مجموعه‌ای از عناصر بصری است که در خدمت بازنمایی و متمایز کردن یک برند است‌ این امر شامل اجزای قابل مشاهده مانند لوگو، رنگ برند و تایپوگرافی است که به مشتریان کمک می‌کند تا یک برند را شناسایی کنند، هویت بصری اساساً زبان بصری یک برند است. عناصر منفرد آن بلوک‌های سازنده‌ای هستند که به پیام‌رسان اجازه می‌دهند معنا ایجاد کند. هویت بصری با هویت برند رابطه ذاتی دارد. هویت برند توصیف می‌کند که یک برند در درون چه کسی است، هویت بصری بیانگر این است که یک برند در بیرون چه کسی است. به عبارت دیگر، در حالی که هویت برند هر دو جنبه داخلی و خارجی یک کسب و کار را در بر می‌گیرد، هویت بصری تنها بر جنبه‌های خارجی تمرکز می‌کند. هویت برند به جنبه‌های داخلی یک کسب و کار مانند ماموریت و شخصیت آن اشاره دارد در حالی که هویت بصری به جنبه‌های بیرونی مانند لوگوها و رنگ‌ها اشاره دارد که به مشتریان کمک می‌کند آن را شناسایی کنند. به طور خلاصه، در حالی که هر دو مفهوم برای ایجاد یک تصویر قوی و ثابت از برند مهم هستند، به چیزهای مختلفی اشاره دارند.

 

برندینگ یا نام تجاری چیست؟

برندسازی فرآیند ایجاد هویت متمایز برای یک کسب و کار، محصول یا خدمات در ذهن مخاطبان و مصرف کنندگان هدف بوده که شامل معنا بخشیدن به یک سازمان خاص با ایجاد و شکل دادن به یک برند در ذهن مصرف کنندگان است. برند، نام، اصطلاح، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که کالاها یا خدمات یک فروشنده را متمایز از کالاهای فروشندگان دیگر می‌کند. برندسازی از لوگو، طراحی بصری، بیانیه هدف و لحن صدای شرکت تشکیل شده است. برندسازی موثر به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با ترکیب عناصری مانند لوگو، طراحی، بیانیه ماموریت و موضوع ثابت در تمام ارتباطات بازاریابی، درک قوی و مثبتی از محصولات یا خدمات خود در ذهن مشتری ایجاد کنند. هدف از ایجاد برندسازی کمک به مشتریان برای درک آنچه ارائه می‌دهید است. برندینگ مهم بوده زیرا به کسب و کارها کمک می‌کند تا خود را از رقبا متمایز کنند. همچنین با ایجاد ارتباط عاطفی بین آنها و برند به ایجاد اعتماد با مشتریان کمک می‌کند. یک برند قوی می‌تواند وفاداری و حمایت مشتری را افزایش دهد و در عین حال حساسیت قیمت را کاهش دهد. علاوه‌بر این، نام تجاری می‌تواند به کسب و کارها با برجسته کردن آنها در بازارهای شلوغ، به جذب مشتریان جدید کمک کند. در نتیجه، برندسازی فرآیند ایجاد هویت منحصر به فرد برای یک کسب و کار یا محصول است که آن را از رقبای خود متمایز کرده و در عین حال اعتماد مشتریان را ایجاد کنند.

تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

هویت بصری چیست؟

هویت بصری به مجموعه عناصر بصری اشاره دارد که نشان‌دهنده و متمایز کننده یک برند بوده که این عناصر شامل لوگو، تصاویر، تایپوگرافی، رنگ‌ها و طراحی خلاقانه است. هویت بصری چیزی است که مشتریان می‌توانند به صورت فیزیکی ببینند، از لوگو گرفته تا طراحی داخلی فروشگاه. این اساساً «بیان آشکار» شخصیت یک برند بوده، هویت بصری با هویت برند متفاوت است. هویت برند شامل عناصر غیر بصری مانند بیانیه‌های هدف، ارزش‌های اصلی و صدای برند بوده، از سوی دیگر، هویت بصری از طریق اجزای قابل مشاهده آن مانند لوگوها و رنگ‌های برند بیان می‌کند که یک برند در بیرون چه کسی است. هویت بصری دستورالعمل‌هایی را برای سازگاری در استفاده برند از عناصر بصری تنظیم می‌کند در حالی که برندسازی به فرآیند ایجاد یک برند از تعریف ارزش‌های آن تا توسعه استراتژی‌های ارتباطی اشاره دارد. همانطور که گفتیم یک هویت بصری قوی برای هر کسب و کاری مهم است زیرا به مشتریان کمک می‌کند تا برند را از دیگران تشخیص دهند و متمایز کنند همچنین با بیان شخصیت کسب و کار به صورت بصری، ارتباط عاطفی با مشتریان ایجاد می‌کند . یک هویت بصری خوب باید در همه کانال‌هایی که ظاهر می‌شود، از فروشگاه‌های فیزیکی گرفته تا وب‌سایت‌ها و پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی، منسجم و سازگار باشد. طراحان و خلاقان معمولاً وظیفه ایجاد هویت بصری برای یک کسب و کار را بر عهده دارند، آن‌ها با استفاده از عناصر کلیدی مانند پالت‌های رنگی، تایپوگرافی، تصاویر و اصول طراحی گرافیک، ظاهر و احساس یک برند را در کانال‌ها تعریف می‌کنند، با ادغام نام تجاری در یک زیبایی شناسی منسجم، آنها یک هویت بصری کامل و منحصر به فرد ایجاد می‌کنند که شخصیت کسب و کار را به صورت بصری نشان می‌دهد.

 

هویت بصری چگونه به شناخت برند کمک می‌کند؟

همانطور که گفتیم هویت بصری مجموعه‌ای از عناصر بصری بوده که در خدمت نشان دادن و متمایز کردن یک برند است که شامل اجزای قابل مشاهده مانند آرم، رنگ‌های برند، تایپوگرافی، تصاویر و سایر عناصر بصری است. هویت بصری با استفاده از تصاویر ثابت و استراتژیک برای کمک به برقراری ارتباط و با ادغام اسم برند در یک زیبایی شناسی منسجم که شناخت برند را توسعه می‌دهد، به شناخت برند کمک می‌کند. یک هویت بصری قوی همچنین به بیان داستان برند شما کمک می‌کند. توسعه هویت بصری قوی با چندین مزیت همراه است از جمله ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان که ۵۷ درصد از مشتریان را به سمت افزایش هزینه سوق می‌دهد. هنگامی که مصرف کنندگان در معرض عناصر بصری برندسازی ثابت مانند رنگ، تایپوگرافی و تصاویر قرار می‌گیرند، احتمال بیشتری دارد که برند شما را بشناسند و به خاطر بسپارند. هویت برند شخصیت کسب و کار شما است در حالی که هویت بصری بیان آشکار آن شخصیت است. هویت بصری ارزش‌های اصلی و وعده برند شما را از طریق رسانه‌های قابل مشاهده تقویت می‌کند. یک هویت بصری قوی می‌تواند به برند شما کمک کند تا در تبلیغات و تلاش‌های بازاریابی برجسته شود و مشتریان بالقوه آن را آسان‌تر به خاطر بسپارند و برند شما را شناسایی کنند. در نتیجه، توسعه یک هویت بصری قوی برای هر کسب و کاری که به دنبال تثبیت شخصیت و متمایز کردن خود از رقبا است، بسیار مهم است. یک هویت بصری که خوب طراحی شده است می‌تواند به ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان کمک کرده و در عین حال پیام‌های یک برند را در همه کانال‌ها یکسان کند.

تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

اشتباهات رایجی که باید هنگام طراحی هویت بصری برای محصولات دیجیتال اجتناب کنید چیست؟

طراحی هویت بصری برای محصولات دیجیتال نیاز به بررسی دقیق دارد تا از اشتباهات رایجی که می‌تواند بر برند تأثیر منفی بگذارد جلوگیری شود. بی‌توجهی به مخاطب هدف یکی از رایج ترین اشتباهات در طراحی هویت برند است، یک طراحی هویت برند قوی باید افراد مناسب را در گفتگو درگیر کند، کسانی که احتمالاً از محصول استفاده می‌کنند. کپی کردن ایده‌های طراحی دیگران اشتباه دیگری است که باید از آن اجتناب کرد. انعطاف پذیری هنگام طراحی لوگو یا هویت بصری بسیار مهم است. لوگویی که به اندازه کافی منعطف نیست یا به صورت سیاه و سفید واضح نیست، می‌تواند اثربخشی آن را در کانال‌ها و اندازه‌های مختلف محدود کند. اشتباه دیگر این است که نمی‌دانید با هویت بصری خود به چه کسی می‌خواهید برسید، یک لوگوی بی‌معنی یا هویت بصری محدود برند می‌تواند با افراد مناسب طنین انداز نشود و صرف نظر از زیبایی ظاهری آن ناموفق باشد. بنابراین، مهم است که بدانید شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید و چگونه می‌خواهید توسط مخاطبان هدف خود درک شوید این امر به شما کمک می‌کند تا هویت برند خود را با اصول اصلی خود تطبیق دهید. در نهایت، نداشتن فایل لوگوی مقیاس‌پذیر یا راهنمای سبک برند نیز می‌تواند برای استراتژی برندسازی یک کسب و کار مضر باشد. در نتیجه، طراحی هویت بصری برای محصولات دیجیتال مستلزم در نظر گرفتن دقیق عوامل مختلفی مانند انعطاف پذیری، مقیاس پذیری، ثبات، اصالت، مخاطب هدف و غیره است. اجتناب از اشتباهات رایج مانند نادیده گرفتن مخاطب هدف، کپی برداری از ایده‌های طراحی دیگران، ناهماهنگی در برندسازی و سایر موارد می‌تواند به ایجاد هویت بصری موثری کمک کند که با افراد مناسب طنین انداز شود و محصول شما را از رقبا متمایز کند.

خدمات  شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما شامل دیجیتال برندینگ، طراحی هویت بصری، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و طراحی وب اپلیکیشن ،خدمات شبکه های اجتماعی،خدمات سئو وبسایت ،استودیو گرافیک ،اینستاگرام مارکتینگ ،  خدمات برگزاری کمپین تبلیغاتی آنلاین و… می باشند.

Rate this post
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات