آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

مدل race در دیجیتال مارکتینگ

چرا باید از مدل race در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

در این مقاله می‌خوانید

مدل RACE چارچوبی برای برنامه‌ریزی استراتژیک فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال یا برنامه‌های ارتباط همه‌کاناله بوده که شامل چهار مرحله است: Reach، Act، تبدیل و Engage. هدف چارچوب RACE این است که نشان دهد کسب‌وکارها باید بر روی کدام فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال تمرکز کنند تا نتایج حاصل از بازاریابی دیجیتال را بهبود بخشند. مدل RACE ساختار ساده‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا یک برنامه بازاریابی دیجیتال ایجاد کنند که با چالش‌های دستیابی و جذب مخاطبان آنلاین برای تبدیل سریع به فروش آنلاین یا آفلاین پاسخ می‌دهد. چارچوب RACE را می‌توان در سطوح مختلف در یک طرح بازاریابی دیجیتال استفاده کرد. چهار مرحله در چارچوب RACE منعکس کننده مراحل سفر یا چرخه زندگی مشتری است: شروع با آگاهی تا تبدیل و سپس تعامل پس از خرید (زمینه‌ای که در بازاریابی دیجیتال واقعاً می‌تواند باعث موفقیت شخصی شود). مدل RACE رویکرد بازاریابی مبتنی بر داده را تشویق کرده که KPIهایی را تعریف می‌کند که بازاریابان دیجیتال می‌توانند از آن برای اندازه‌گیری فرآیند بهبود عملکرد خود استفاده کنند. برخلاف بازاریابی سنتی، بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد نتایج را اندازه‌گیری کرده تا بتوانید مدل بازاریابی بسیار موثر RACE را بررسی کنید. مدل RACE عملی و مبتنی بر عمل است در‌واقع بر روی تاکتیک‌هایی تمرکز دارد که می‌توانید در ارتباطات دیجیتال مارکتینگ، وب‌سایت و برنامه‌های تلفن همراه خود اجرا کنید. به طور خلاصه، کسب‌وکارها باید از مدل RACE در بازاریابی دیجیتال استفاده کنند، زیرا ساختار ساده‌ای را برای توسعه یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق فراهم می‌کند که با چالش‌های دستیابی و جذب مخاطبان آنلاین پاسخ می‌دهد. این نشان می‌دهد که کسب‌وکارها باید بر روی بهبود نتایج کمپین‌های خود تمرکز کنند.

 

مزایای استفاده از مدل RACE در بازاریابی دیجیتال چیست؟

همانطور که گفتیم مدل RACE یک استراتژی بازاریابی دیجیتال عملی است که ساختار ساده‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا بازاریابی دیجیتال یا طرح ارتباطات همه‌کانالی را ایجاد کنند که با چالش‌های دستیابی و جذب مخاطبان آنلاین برای تبدیل سریع به فروش آنلاین یا آفلاین پاسخ می‌دهد. مدل RACE از چهار مرحله تشکیل شده است و هر مرحله یک فرآیند مداوم با هدف مشتریان در مراحل مختلف چرخه حیات مشتری با هدف ایجاد روابط و افزایش وفاداری مشتری است. مدل RACE رویکرد بازاریابی مبتنی بر داده را تشویق می‌کند که KPIهایی را تعریف می‌کند که بازاریابان دیجیتال باید در هر مرحله برای تعیین اهداف، بررسی نتایج با استفاده از تجزیه و تحلیل و داشبوردهای خلاصه، بهینه‌سازی شوند. مدل RACE به شما این امکان را می‌دهد که استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را به‌عنوان وظایف کوچک برنامه‌ریزی کنید و شما را تشویق می‌کند تا اهداف آسان‌تری را تعیین کنید. مزایای استفاده از مدل RACE در بازاریابی دیجیتال بسیار زیاد است. در مرحله اول، یک رویکرد ساده ارائه می‌دهد که می‌تواند در سطوح مختلف در یک طرح بازاریابی دیجیتال استفاده شود. به تعریف اهداف، استراتژی، تاکتیک‌ها کمک کند و همچنین سازمان را قادر می‌سازد تا KPIهای مناسب را در هر مرحله تنظیم کند. دوم، فرآیند برنامه‌ریزی را به وظایف قابل مدیریتی که ردیابی آنها آسان است، ساده می‌کند. سوم، بر اهمیت ادغام کانال‌های آنلاین و آفلاین در مدیریت تعاملات مشتری تأکید می‌کند. در نهایت، با تسلط بر برنامه‌ریزی کمپین‌ها به شیوه‌ای چابک، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از منحنی رشد جلوتر بمانند. در نتیجه، مدل RACE یک چارچوب عملی برای بهبود اثربخشی بازاریابی دیجیتال است که ساختار ساده‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا برنامه‌های بازاریابی دیجیتال یا ارتباط همه جانبه خود را توسعه دهند و در عین حال با چالش‌های دستیابی و جذب مخاطبان آنلاین روبرو شوند. از مزایای استفاده از این چارچوب می‌توان به سادگی، عملی بودن، تاکید بر فرآیندهای تصمیم‌گیری مبتنی بر داده و همچنین توانایی آن در ساده‌سازی فرآیندهای برنامه‌ریزی به وظایف قابل مدیریت اشاره کرد.

 

مدل race در دیجیتال مارکتینگ

مدل RACE چه تفاوتی با سایر مدل‌های بازاریابی دارد؟

همانطور که گفته شد، مدل RACE شامل چهار مرحله یا فعالیت‌های بازاریابی آنلاین است که برای کمک به برندها در تعامل با مشتریان خود در طول چرخه حیات مشتری طراحی شده‌اند مرحله Reach شامل ایجاد مخاطب با افزایش آگاهی از نام تجاری و هدایت ترافیک به وب سایت شما است. مرحله قانون شامل تعامل با مشتریان بالقوه‌ای است که با تشویق آنها به تعامل با وب سایت یا کانال‌های رسانه‌های اجتماعی شما به برند شما علاقه نشان داده‌اند. مرحله تبدیل شامل تبدیل سرنخ‌ها به فروش با تشویق مشتریان بالقوه برای خرید یا ثبت نام برای یک سرویس است. در نهایت، مرحله Engage شامل ایجاد وفاداری و حمایت از مشتری با ارائه خدمات عالی به مشتریان و تشویق مجدد تجارت است. مدل RACE با سایر مدل‌های بازاریابی متفاوت است زیرا همانطور که گفتیم یک چارچوب بازاریابی همه‌کانالی است که کانال‌های ارتباطی آنلاین و آفلاین را ترکیب می‌کند. همچنین عملی، اقدام محور، مشتری محور و متمرکز بر تاکتیک‌ها و اجرای آنها در چندین پلتفرم است. مدل RACE برای تاکید بر اهمیت تعاملات بازاریابی دیجیتال ایجاد شده است، اما همیشه با هدف مدیریت ارتباطات آنلاین و آفلاین بوده است. مدل RACE را می.توان سفارشی کرد و برای همه اندازه‌ها و انواع مشاغل B2B و B2C که می‌خواهند اثربخشی بازاریابی دیجیتال خود را بهبود بخشند، اعمال شود. با پیروی از چهار مرحله مدل RACE، کسب‌وکارها می‌توانند مشتریان خود را در طول چرخه حیات مشتری درگیر کنند، رابطه ایجاد کنند، وفاداری مشتری را افزایش دهند و در نهایت باعث فروش شوند.

 

چگونه کسب و کارها می‌توانند مدل RACE را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود پیاده کنند؟

 مدل RACE چارچوبی برای برنامه‌ریزی استراتژیک فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال یا برنامه‌های ارتباط همه‌کاناله است که مراحل چهارگانه آن سبب ایجاد روابط و افزایش وفاداری مشتری با هدف قرار دادن مشتریان در مراحل مختلف چرخه حیات مشتری می‌شود. برای پیاده‌سازی مدل RACE در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، کسب‌وکارها باید با مرحله Plan شروع کنند. این مرحله شامل ایجاد یک استراتژی دیجیتال یکپارچه کلی است که KPI ها را تعریف کرده و اهداف را برای هر مرحله از مدل RACE تعیین می‌کند. کسب و کارها همچنین باید منابع لازم برای هر فعالیت در قیف را در نظر بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که منابع لازم برای اجرای موثر برنامه خود را دارند. برای استفاده موثر از این چارچوب، کسب‌وکارها باید KPIها را در هر مرحله از سفر مشتری با استفاده از داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها ردیابی کنند تا قیف بازاریابی خود را به سرعت بهینه کنند. با استفاده از این چارچوب به‌عنوان راهنمای فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال، کسب‌وکارها می‌توانند اثربخشی بازاریابی خود را با تمرکز بر حوزه‌های کلیدی که باعث رشد و افزایش وفاداری مشتری می‌شوند، بهبود بخشند.

 

مدل race در دیجیتال مارکتینگ

چند نمونه از اجرای موفق مدل RACE

مدل RACE یک چارچوب بازاریابی دیجیتال است که ساختاری ساده و کاربردی برای اجرای فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. چندین نمونه از اجرای موفق مدل RACE وجود دارد. به عنوان مثال، یک کسب و کار هتلداری می‌تواند از چارچوب RACE برای توسعه یک برنامه بازاریابی دیجیتال استفاده کند که مشتریان خود را در طول چرخه زندگی مشتری درگیر نگه می‌دارد. مثال دیگر استفاده از مدل RACE برای برنامه ریزی فعالیت‌های بازاریابی دیجیتالی است که همه کاناله و جهانی هستند که در مدل‌های برنامه ریزی کلاسیک همیشه قابل دستیابی نیست. علاوه‌بر این، Smart Insights یک داشبورد گزارش ماهانه تعاملی بر اساس چارچوب RACE با استفاده از Google Analytics API ارائه می‌دهد تا به سرعت گزارش‌های ماهانه را با استفاده از Google Data Studio برای اعضای تجاری خود ایجاد کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات