آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

همه چیز درباره هویت بصری برند

در این مقاله می‌خوانید

هویت بصری مجموعه‌ای از عناصر بصری بوده که در خدمت نشان دادن و متمایز کردن یک برند است. این امر شامل هرگونه مولفه قابل مشاهده مانند لوگو یا رنگ‌های برند است که به مشتریان در شناسایی یک برند کمک می‌کند. هویت بصری یک رابطه ذاتی با هویت برند دارد، که بیانی جامع از هر چیزی بوده که برند از آن ساخته شده است. برندسازی بصری جنبه مهمی از استراتژی بازاریابی بوده و شامل تمام عناصر بصری مورد استفاده برای نشان دادن یک تجارت است، از لوگو گرفته تا فونت روی کارت‌های ویزیت. هر جزء با هم کار می‌کند تا ظاهر و احساس کلی برند را ایجاد کند. یک هویت بصری قوی می‌تواند اولین تاثیر فوق‌العاده‌ای را بر مشتریان بالقوه بگذارد و آنچه را که کسب‌وکارها می‌خواهند مخاطبانشان در یک نگاه در مورد آن‌ها بدانند، به آنها منتقل کند. عناصر کلیدی برندسازی بصری عبارتند از:

 

  • لوگوی برند
  • پالت رنگ برند
  • فونت های برند
  • تایپوگرافی برند
  • شکل‌ها و الگوها
  • تصویرسازی ثابت

 

این عناصر با هم کار می‌کنند تا یک زبان بصری منسجم ایجاد کنند که به کسب و کارها اجازه می‌دهد پیام خود را به طور موثر منتقل کنند. برای طراحی یک هویت بصری برجسته، کسب و کارها ابتدا باید هویت برند خود را تعریف کنند همچنین جنبه‌های اصلی برند باید قبل از ایجاد نمایش بصری آن مشخص شود. در نتیجه، برندسازی بصری برای کسب‌وکارها ضروری است، زیرا به آنها کمک می‌کند تأثیری عاطفی روی مخاطبان خود بگذارند و در عین حال شخصیت و ارزش‌های آن‌ها را نیز منتقل کنند. یک هویت بصری قوی می‌تواند برندها را از رقبا متمایز کند و به آنها کمک کند در بازارهای شلوغ برجسته شوند.

 

عناصر کلیدی هویت بصری برند چیست؟

 عناصر کلیدی هویت بصری برند لوگو، رنگ، تایپوگرافی، تصاویر و ثبات است. لوگو یک علامت گرافیکی اصلی لوده که شرکت یا محصولات آن را معرفی و شناسایی می‌کند و طراحی شده است تا توجه را جلب کند و به تصویر کلی برند متصل شود. پالت رنگ بخشی ضروری از سیستم هویت بصری بوده که ظاهر و احساس یک نام تجاری را در کانال‌ها تعریف می‌کند. استفاده مداوم از رنگ‌ها به ایجاد ارتباط قوی بین برند و محصولات یا خدمات آن کمک می‌کند. تایپوگرافی به سبک، اندازه و چینش متن مورد استفاده در مواد برندسازی اشاره دارد که شامل انتخاب فونت، فاصله، تراز و سایر عناصر تایپوگرافی است. تصاویر یکی دیگر از عناصر مهم برندسازی بصری بوده که شامل عکس‌ها، تصاویر، الگوها، اشکال، گرافیک هستند که به انتقال پیام برند به صورت بصری کمک می‌کنند تصاویر را می‌توان به روش‌های مختلفی از جمله در وب سایت‌ها، بسته‌بندی محصول یا مواد تبلیغاتی استفاده کرد. سازگاری همچنین جنبه مهمی از هویت بصری برند است و تضمین می‌کند که همه عناصر طراحی به طور منسجم با هم کار می‌کنند تا نشان دهند که بینندگان می‌توانند از برند شما چه انتظاری داشته باشند. به طور خلاصه، این عناصر با هم کار می‌کنند تا یک زبان بصری منسجم برای برند شما ایجاد کنند که ارزش‌ها و پیام شما را به طور موثر به مخاطبان هدف شما منتقل می‌کند.

 

تفاوت بین علامت تجاری و لوگو چیست؟

علامت تجاری و لوگو دو چیز متفاوت هستند که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. لوگو یک کوتاه نویسی بصری یا تصویری است که افراد می‌توانند به سرعت یک کسب و کار را تشخیص دهند و آن به یاد بیاورند. لوگو، هویت و برند شرکتی است که همه در یک علامت قابل شناسایی پیچیده شده‌اند و یک کسب و کار را در ساده‌ترین شکل آن از طریق استفاده از یک علامت یا نماد شناسایی می‌کند. از طرف دیگر، یک علامت تجاری، علامتی است که در بالای برند شما قرار می‌گیرد و بخشی از برندسازی بوده که نمی‌توان آن را به صورت کلامی بیان کرد. این نماد، علامت یا تصویری بوده که نشان‌دهنده یک نام تجاری است که به شناسایی فوری یک شرکت خاص کمک می‌کند. نام تجاری تصویری از شرکت به عنوان یک کل است، در حالی که هویت به جنبه‌های بصری اشاره دارد که بخشی از برند کلی را تشکیل می‌دهد. در‌واقع برندسازی شامل انتقال ایده یک شرکت و مفهوم آن است، نه فقط یک دارایی بصری. که این امر شامل اقدامات انجام شده برای ایجاد یک تصویر خاص از شرکت شما است. هویت برند مجموعه‌ای از عبارات ملموس شرکت شما بوده مانند لوگو، رنگ‌ها، تایپوگرافی و صدای شما. هر چه این عناصر متمایزتر، خاص‌تر و منسجم‌تر باشند، احتمال به خاطر سپردن آن توسط مخاطبان بیشتر است. به طور خلاصه، آرم‌ها در واقع عناصر کلیدی در برندسازی بوده و معمولاً فوری‌ترین ارتباط بصری با یک شرکت هستند.

 

چرا داشتن هویت بصری قوی برای یک برند مهم است؟

داشتن هویت بصری قوی برای یک برند مهم است زیرا ارتباط عاطفی با مشتریان را تقویت می‌کند که این امر منجر به افزایش هزینه‌ها می‌شود. تصاویری ثابت پیام‌های یک برند را یکسان می‌کند تا مردم فوراً شرکت را در همه کانال‌ها شناسایی کنند. هویت بصری نحوه شکل دادن به ادراک و ایجاد تصور از طریق عناصر قابل مشاهده برندتان است. هویت برند قوی پایه و اساس تمام تلاش‌های آگاهی از برند شما را تشکیل می‌دهد و می‌تواند نقش اساسی در بازاریابی برندهای شما داشته باشد. یک تصویر قوی و منحصر به فرد از برند، بخش مهمی از ایجاد یک رابطه خوب با مشتریان است. اگر آنها احساس کنند که ارزش‌های هر دوی شما یکسان است، جذب برند شما می‌شوند و احتمالاً احساس راحتی می‌کنند که شما را در مقابل رقبا انتخاب کنند. هویت بصری شما بازتاب دقیقی از شرکت شما است، بنابراین باید زمان بگذارید و تحقیق کنید تا مطمئن شوید که هویت بصری برند به طور دقیق و مثبت نشان داده شده است. هویت بصری برند نقش اساسی در برندسازی دارد که به ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان کمک می‌کند که منجر به افزایش هزینه‌ها یا همان سود می‌شود. یک هویت بصری قوی منجر به افزایش شناخت و آگاهی در مورد خدمات و محصولات شما می‌شود بنابراین، داشتن یک هویت بصری قوی برای هر کسب و کاری که می‌خواهد مشتریان و درآمد خود را افزایش دهد، بسیار مهم است.

 

چرا ثبات در برندسازی بصری مهم است؟

ثبات برند به دلایل مختلفی در برندسازی بصری مهم است. اول، یک هویت بصری ثابت یک استاندارد بصری برای برند شما ایجاد می‌کند که باعث ایجاد آگاهی و شناخت برند می‌شود. زمانی که برند شما ثابت باشد، تاثیر زیادی بر درک مردم از برند شما دارد. دوم، ثبات برند تضمین می‌کند که نام تجاری شما به راحتی در تمام کانال‌های بازاریابی قابل تشخیص است و یک تصویر منسجم و حرفه‌ای از کسب و کار شما ایجاد کرده که به ایجاد اعتماد با مشتریان کمک می‌کند. سوم، ثبات به جلوگیری از سردرگمی کمک می‌کند و باعث می‌شود مشتریان راحت‌تر برند شما را به خاطر بسپارند. حفظ ثبات در برندسازی بصری می‌تواند چالش برانگیز باشد. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف، ایجاد دستورالعمل‌های برندسازی است که به همه افراد یک سازمان دیکته می‌کند که چگونه باید برند را به جهان منتقل کنند. این دستورالعمل‌ها باید هم عناصر بصری مانند لوگوها، فونت‌ها، تصاویر، رنگ‌ها و سایر عناصر بصری مرتبط با نام تجاری شما و نیز عناصر روایی مانند لحن و نقطه نظر را شامل شود. دسترسی آسان به این دستورالعمل‌ها برای همه افراد شرکت تضمین می‌کند که همه، آنها را به طور مداوم دنبال می‌کنند. در نتیجه، ثبات در برندسازی بصری مهم است، زیرا باعث ایجاد آگاهی و شناخت از برند شما می‌شود.

خدمات  شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما شامل دیجیتال برندینگ، طراحی هویت بصری، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و طراحی وب اپلیکیشن ،خدمات شبکه های اجتماعی،خدمات سئو وبسایت ،استودیو گرافیک ،اینستاگرام مارکتینگ ،  خدمات برگزاری کمپین تبلیغاتی آنلاین و… می باشند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات