آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ

راهنمای انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله می‌خوانید

مهم نیست شما بهترین محصولات را تولید کنید، بدون تبلیغات قطعا کسب و کار شما با شکست روبرو خواهد شد! یکی از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغ و بازاریابی برای کالا و خدمات شما، استفاده از دیجیتال مارکتینگ است. شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی، به سراغ انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ رفته‌اند و ترجیح می‌دهند تبلیغات آنلاین خود را به این موسسات بسپارند.

در این مقاله، در مورد دلایل این موضوع و راهنمای انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ صحبت می‌کنیم.

چرا آژانس دیجیتال مارکتینگ بهترین انتخاب برای کسب و کار شماست؟

 دیجیتال مارکتینگ یا تبلیغات در بستر آنلاین، در سال‌های اخیر رونق زیادی پیدا کرده و حتی بسیاری از کسب و کارهای سنتی هم برای تبلیغ محصول و کالای خود، از این ابزارها استفاده می‌کنند. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، گرفتن ترافیک ورودی از طریق سئو و تبلیغات کلیکی، برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند که می‌توانند فروش و درآمد بیشتری را برای سازمان شما به همراه داشته باشند.

اما استفاده از این ابزارها، کار چندان ساده‌ای نیست! همان‌طور که می‌دانید، این روزها اکثر مردم ساعت‌ها در فضای اینترنت مشغول گشت و گذارند و از سوی دیگر، بیشتر کسب و کارها هم از این فضا برای تبلیغ محصول خود استفاده می‌کنند. در نتیجه، تاثیرپذیری افراد جامعه از تبلیغات آنلاین کاهش پیدا کرده است.

اگرچه این نوع از تبلیغات نسبت به تبلیغات دیگری از جمله حضور در تلویزیون یا نصب بیلبورد هزینه کمتری دارد، اما اگر روش استفاده از این ابزارهای دیجیتال را ندانید، ممکن است تمام بودجه تبلیغات شما بدون دربر داشتن نتیجه خاصی از بین برود!

انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ مناسب، به کسب و کار شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از تبلیغات آنلاین بگیرد و بازده این تبلیغات به حداکثر خود برسد. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، به خوبی می‌دانند که برای کسب و کار شما، کدام استراتژی مناسب‌تر است و باید از کدام کانال‌ها و با چه روشی محصولات خود را تبلیغ کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید.

مزیت استفاده از آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

این آژانس‌ها معمولا با پلتفرم‌های تبلیغات کلیکی، اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی و سایر موسسات ارائه دهنده خدمات دیجیتال قرارداد دارند و در نتیجه شما می‌توانید با هزینه کمتری تبلیغات خود را انجام دهید. همچنین با توجه به اینکه در آژانس‌ها بهترین نیروها و افراد متخصص کار می‌کنند، شما می‌توانید با هزینه کمتری نسبت به استخدام تمام وقت این افراد، از تخصص و مهارت آنها بهره‌مند شوید.

مزیت دیگر انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، امکان استفاده از تجربیات قبلی آژانس است. اگر شما در سازمانتان بخواهید با آزمون و خطا بهترین روش تبلیغات دیجیتال برای کسب  و کارتان را انتخاب کنید، احتمالا باید هزینه و زمان زیادی صرف کنید. اما آژانس‌ها به دلیل اینکه سابقه کار کردن با چندین سازمان و مجموعه را دارند، می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه، بهترین و پربازده‌ترین روش تبلیغات دیجیتال را به شما معرفی کنند.

انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ نسبت به انجام تبلیغات به شکل درون‌سازمانی، مزایای دیگری هم دارد که در این مطلب به آن نمی‌پردازیم و به سراغ موضوعات و مسائلی می‌رویم که هنگام انتخاب این آژانس‌ها باید مورد توجه قرار بگیرند.

در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر تصمیم بگیرید با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کار کنید، احتمالا گزینه‌های متنوع و فراوانی پیش روی شما قرار می‌گیرند که هر یک از آنها نکات مثبت و منفی زیادی دارند. انتخاب از میان این گزینه‌ها کار ساده‌ای نیست و به همین دلیل در ادامه به موضوعات مهمی اشاره می‌کنیم که توجه به آنها می‌تواند انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ را برای شما ساده کند.

انتظارات خود را مشخص کنید

برای انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، باید در ابتدا مشخص کنید که چه هدف و انتظاراتی دارید؟ می‌خواهید چه نتایجی به دست آورید؟ محدودیت‌ها و بودجه سازمان شما چقدر است؟ اکنون در کجای این مسیر قرار دارید؟

بعد از پاسخ دادن به پرسش‌های زیر، خودبه‌خود تعداد زیادی از گزینه‌های شما حذف می‌شوند چرا که بعضی از آژانس‌ها تجربه و توان نسبتا کمی دارند و برای کسب و کارهای بزرگ مناسب نیستند. همچنین بعضی از آژانس‌ها هم با کسب و کارهای کوچک و متوسط کار نمی‌کنند و مبالغ بالایی برای خدمات خود دریافت می‌کنند. بنابراین مهم است که بر اساس اندازه سازمان‌تان، آژانس موردنظر خود را انتخاب کنید.

نظر سایر افراد و سازمان‌ها را هم بپرسید

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، پرس‌وجو از مشتریان قبلی هر آژانس است. مخصوصا اگر آژانس موردنظر، قبلا با سازمانی فعال در حوزه کاری شما همکاری کرده، حتما از مدیران مارکتینگ آن سازمان درباره اثربخشی فعالیت‌های آژانس سوال کنید.

اگر هم به طور مستقیم به این افراد دسترسی ندارید، می‌توانید از اینترنت و فضای مجازی برای تحقیقاتتان استفاده کنید. با جستجوی نام آژانس می‌توانید سوابق کاری مجموعه را مشاهده کرده و نظر مردم و افراد متخصص را در این مورد ببینید. شبکه احتماعی لینکدین یا رسانه‌های تخصصی تبلیغات، بهترین مرجع برای بررسی نمونه کارهای آژانس دیجیتال مارکتینگ هستند.

گزارش‌دهی را جدی بگیرید

اگر قصد دارید با انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، درآمد و سوددهی خود را افزایش دهید، حتما به سراغ مجموعه‌ای بروید که به‌صورت منظم و دوره‌ای به شما گزارش می‌دهد. این گزارش‌ها باید نشان دهند که تبلیغات  دیجیتال در بازه‌های زمانی مختلف چه تاثیری روی جذب مشتری‌ها داشته است.

کارمندان آژانس را بشناسید

یکی دیگر از نکات مهم هنگام انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، شناخت افراد متخصصی است که در آن مجموعه کار می‌کنند. شما می‌توانید درباره رزومه و توانمندی مدیران آژانس جستجو کنید و متوجه شوید که آژانس در کدام بخش‌ها قدرت بیشتری دارد.

قبل از بستن قرارداد، در جلسه بریف شرکت کنید

معمولا آژانس‌ها قبل از بستن قرارداد با یک مجموعه جدید، جلسه‌ای با حضور مدیران آن شرکت برگزار می‌کنند. در این جلسات هم آژانس در مورد سازمان اطلاعات کسب می‌کند، و هم مدیران سازمان با فرآیند انجام کارها و توانایی‌های آژانس آشنا می‌شوند. جلسات بریف، بهترین روش برای انتخاب نهایی آژانس دیجیتال مارکتینگ است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم ابتدا با کمک روش‌های قبلی، نهایتا ۳ آژانس را در لیست خود قرار دهید و بعد از برگزاری جلسات بریف، انتخابتان را نهایی کنید.

در بستن قرارداد دقت کنید

بعد از انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، نوبت به بستن قرارداد می‌رسد. سعی کنید حتما این کار را با حضور یک وکیل یا مشاور حقوقی انجام دهید و قبل از امضای قرارداد هم با چند فرد زبده در زمینه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ مشورت کنید. به یاد داشته باشید هر دو طرف، تنها زمانی به سراغ قرارداد می‌روند که مشکل یا مسئله‌ای وجود داشته باشد و در حالت عادی، معمولا کسی توجهی به قرارداد نمی‌کند! پس حتما تمام موارد را در قرارداد بگنجانید و مطمئن شوید که آژانس متعهد است تمام وعده‌های خود را عملی کند.

سخن پایانی

در این مطلب، اشاره کردیم که انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند نتایج بهتری از تبلیغاتتان بگیرید. همچنین روش‌هایی را به شما معرفی کردیم که به کمک آنها می‌توانید مناسب‌ترین آژانس برای کسب و کار خودتان را تشخیص داده و با آنها قرارداد ببندید.

Rate this post
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات