برند ارسالینو

ارسالینو پلتفرم مدیریت هوشمند خرده بار است. فروشگاه های آنلاین و اینستاگرامی می توانند به کمک ارسالینو ارسال بسته های خود از طریق ناوگان های مختلف ارسال بار را مدیریت نمایند . به عبارت ساده تر شما می توانید در قالب وب اپلیکیشن ارسالینو به تمامی ارائه دهندگان خدمات پستی همچون تیپاکس، ماهکس، اکوبار، پست و… دسترسی داشته و با مقایسه قیمت ها و شرایط ارسال آنها با یکدیگر از طریق ارسالینو سفارش خود را ثبت نمایید.
 
طراحی هویت بصری

شروع همکاری با برند ارسالینو

نخستین بار ایده اولیه این طرح توسط مدیران این برند که همگی از جمله فعالان صنعت حمل و نقل می باشندبا ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما در میان گذاشته شد و پس از برگزاری چند جلسه مشترک، اجرای پروژه ارسالینو (که البته آن روزها هنوز این نام برایش انتخاب نشده بود!!!) به تیم بهنما واگذار گردید. این پروژه پس از طی کردن مراحل اولیه تکمیل ایده، تدوین برنامه کسب و کار و برنامه بازاریابی در چند بخش شامل ۱-طراحی وب اپلیکیشن ۲-طراحی هویت برند و هویت بصری و ست اداری ۳-طراحی وب سایت  ۴-سئو و تولید محتوا ۵-اینستاگرام مارکتینگ تعریف گردید. برای اجرای پروژه هایی همانند ارسالینو به طور کلی فعالیت ها در دودسته ایجاد کسب و کار و بازارایابی  طبقه بندی می شوند. در رابطه با ایجاد کسب وکار جلسات متعددی فی مابین آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما و صاحبان ایده ارسالینو برگزار شده و به کمک ابزار ها و روش های مختلف حوزه کسب وکار و استارتاپ ها جنبه ها مختلف این برند مورد ارزیابی و در صورت نیاز اصلاح قرار گرفت. در رابطه با فعالیت های حوزه بازاریابی نیز گام نخست تدوین برنامه بازاریابی می باشد. در رابطه با این پروژه و با تاکید بیشتری که بر بازاریابی دیجیتال وجود داشت گام دوم تدوین برنامه بازاریابی دیجتال تعریف شد. این برنامه چگونگی عملکرد اجزا مختلف برنامه بازاریابی دیجیتال را همچون طراحی وب سایت، سئو، اینستاگرام و… تشریح کرده و در ادامه به تعریف شاخص های سنجش عملکرد می پردازد. پس از این مرحله است که فعالیت در هر یک از قسمت های دیجیتال مارکتینگ آغاز می گردد. 
 

طراحی هویت بصری برند ارسالینو

برای طراحی هویت بصری ارسالینو با همفکری مدیران این برند نیاز داشتیم تا نماد های بصری مختلفی برای این برند بیابیم. استفاده از نماد هایی چون جعبه، پیک، بال پرواز و… در کنار تایپوگرافی بهنما پیشنهاد شد. برای انتخاب پالت رنگی نیز روانشناسی رنگ در حوزه فلسفه این برند مدنظر قرار گرفت و پس از تلاش های فراوان پالت های رنگی مختلف و طرح های اولیه متنوعی از لوگو های پیشنهادی آماده شده و در اختیار مدیران این برند قرار گرفت. مدیران این مجموعه نیز پس از بررسی های فراوان پالت رنگی و طرح لوگو مدنظر خود را با همکاری کارشناسان بهنما انتخاب کردند. در نهایت نیز فونت های پیشنهادی بر اساس هویت بصری پیشنهاد شده انتخاب و با همفکری مدیران این برند فونت نهایی انتخاب شد.

طراحی وب اپلیکیشن ارسالینو

ماهیت کسب وکار ارسالینو تمام دیجیتالی بوده و در بستر وب اپلیکیشن طراحی شده برای این برند توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما انجام می گیرد.  از جمله ویژگی های این وب اپلیکیشن می توان به  مدیریت ارسال اجناس توسط فروشگاه ها، مقایسه قیمت و شرایط ارسال ارائه دهندگان خدمات و… اشاره کرد.  گام نخست طراحی این وب اپلیکیشن طراحی تجربه کاربری و سپس طراحی رابط کاربری آن بود. رابط کاربری این وب اپلیکیشن بر اساس تجربه کاربری طراحی شده و ویژگی های پرسونای هدف در مرحله اول به صورت اسکچ های وایرفریم و سپس در قالب پرتوتایپ اولیه در نرم افزار XD پیاده سازی شد. پس از تایید مدیران این برند و انجام تست های مورد نظر این پروژه وارد مرحله توسعه شده و در نهایت نیز پس از توسعه و اجرای تست های مختلف در اختیار مدیران این برند قرار گرفت.

طراحی وب اپلیکیشن

طراحی وبسایت برند ارسالینو

وب سایت ارسالینو به صورت کاملا رسپانسیو با هدف معرفی خدمات این استارتاپ طراحی و راه اندازی شده است. این وب سایت همچنین بستر اصلی این برند برای اجرا سئو می باشد. لندینگ ها و مجله آنلاین این وب سایت نیز با هدف جذب مخاطب از طریق سئو طراحی شده است.  طراحی رابط کاربری این وب سایت با در نظر گرفتن سبک مینیمال انتخاب شده برای این برند و با در نظر گرفتن هویت بصری انجام شده است. المان های ۳ بعدی طراحی شده در این طرح نیز الهام گرفته شده از فعالیت های مختلف این برند در رابطه با ارسال کالا می باشد.

سئو سایت برند ارسالینو

سئو برند ارسالینو در فاز اول خود و در طول آماده سازی وب اپلیکیشن این برند در بستر مجله آنلاین ارسالینو آغاز به کار نمود. استراتژی فاز اول، جذب حداکثر میزان ترافیک در قالب اجرای برنامه بازاریابی محتوایی برای این برند بود که با موفقیت انجام گرفت. در فاز دوم که در ۶ ماه دوم همکاری ارسالینو با بهنما آغاز به کار نمود، استراتژی از جذب حداکثری ترافیک به جذب مخاطب و مشتریان بالقوه برای این کسب و کار تغییر یافته و به واسطه شرایط این تغییر، لندینگ های مربوطه طراحی شده و کلمات کلیدی جدید انتخاب شدند . فاز دوم به عنوان یک پروژه سئو در کنار فاز اول که پروژه بازاریابی محتوایی این برند بود شروع به فعالت نمود و به جذب مخاطب پرداخت.

خدمات سئو سایت

اینستاگرام مارکتینگ برند ارسالینو

استراتژی اینستاگرام برند ارسالینو با هدف کوتاه مدت معرفی این برند، هدف بلند مدت برند سازی و جذب مخاطب تدوین شد. در این استراتژی  ماهیت کسب و کار، ماهیت صنعت، فعالیت رقبا، غنای محتوای مرتبط این کسب  وکار در اینستاگرام فارسی و… مورد بررسی قرار گرفت. همچنین پیشنهاد شد تا از تمام انواع مختلف محتوای بصری همچون تصاویر گرافیکی، ویدئو کلیپ وتیزر تبلیغاتی، مشون گرافیک و انیمیشن و… در تولید محتوا استفاده گردد.  بر اساس استراتژی تدوین شده برای این برند تقویم محتوایی ماهانه آن نیز تدوین و طراحی محتوای مربوطه پس از تایید مدیران این برند آغاز شد.

Rate this page