آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

انواع صفحه سازهای وردپرسی

معرفی انواع صفحه سازهای وردپرسی

در این مقاله می‌خوانید

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

ما موفقیت دیجیتالی را برای شما به ارمغان می آوریم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

ما موفقیت دیجیتالی را برای شما به ارمغان می آوریم

شرکت بازاریابی دیجیتال
ترند الان

ترندهای ۲۰۲۴ دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی صفحه محصول سایت فروشگاهی

راهنمای جامع برای طراحی وب سایت با محوریت مشتری

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

انواع صفحه سازهای وردپرسی

معرفی انواع صفحه سازها در وردپرس

کاربر سئو
کاربر سئو
فهرست مطالب

 صفحه سازهای وردپرسی به افزونه‌هایی گفته می‌شوند که از قابلیت‌های متنوعی برخوردار هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان بدون نیاز به داشتن هرگونه دانش و اطلاعی در زمینه کدنویسی با سرعت زیاد به طراحی و یا ادیت قسمت‌های مختلف یک وب‌سایت پرداخت. درواقع وجود چنین امکانی به وبمسترها کمک می‌کند که بهترین صفحات را با جذابیتی مثال‌زدنی و به بهترین شکل ایجاد نموده و از این طریق، کاربران بیشتری را به سایت خود هدایت کنند. این در حالی است که بیشتر این افراد نیز، آشنایی چندانی با کدنویسی ندارند و قادر به طراحی صفحات وب‌سایت خود نمی‌باشند. از طرفی، وبمسترهایی که مسلط به کدنویسی هستند نیز اغلب فرصت کافی برای طراحی صفحات و به‌کارگیری عناصر و المان‌ها را ندارند و همین امر اهمیت استفاده از صفحه سازها را مشخص می‌کند. بنابراین تنها با داشتن یک دانش اولیه از اینترنت و دراگ اند دراپ، قادر خواهید بود بهترین طراحی‌ها را برای وب‌سایت خود پیاده کنید. با این توضیح در ادامه به معرفی انواع صفحه سازهای وردپرسی می‌پردازیم.

صفحه ساز وردپرس چیست؟

صفحه سازها که با عنوان سایت ساز وردپرس نیز شناخته می‌شوند، ابزارهایی هستند که از آن‌ها می‌توان برای طراحی و چیدمان المان‌ها و عناصر هر صفحه از سایت‌های وردپرسی استفاده کرد. مواردی همچون اضافه نمودن فرم‌ها، پنجره‌ها و با هر قسمتی که مدنظر شماست، از این طریق امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین می‌توان بخش‌های مختلف یک سایت وردپرسی را با صفحه سازها ترکیب و استفاده کرد. در حال حاضر انواع و نمونه‌های مختلفی از این سایت سازها وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

صفحه ساز در وردپرس

المنتور بهترین صفحه ساز وردپرس

المنتور به‌عنوان یکی از بهترین صفحه سازهای وردپرسی شناخته می‌شود که این به دلیل امکانات متنوع، قابلیت‌های پیشرفته و همچنین ساده بودن رابط کاربری این سایت ساز است. بنابراین می‌توان با استفاده از المنتور که در دو نسخه پولی و رایگان ارائه‌شده، بهترین طراحی‌ها با جذاب‌ترین ویژگی‌های گرافیکی به همراه یک UI جذاب را برای وب‌سایت خود ایجاد کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های برتر این صفحه ساز، سرعت بالای آن است و با استفاده از آن می‌توانید با سرعت، صفحات سایت خود را طراحی کنید. به‌طوری‌که تنها با دراگ اند دراپ یا کشیدن و رها کردن می‌توانید تمامی عناصر موردنظر خود را در سایت، جایگذاری کنید. البته این امکان وجود دارد افرادی که با کدنویسی آشنایی دارند نیز، کدهای موردنظرشان را وارد نموده و بخش‌های مختلفی را به صفحات وب‌سایت اضافه کنند. المنتور به‌عنوان یکی از برترین صفحه سازهای وردپرس با برخورداری از صدها طرح متنوع و آماده، دست وبمسترها را برای استفاده از هر نوع طراحی و قالبی باز گذاشته است.

از ویژگی‌های برجسته این سایت ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالا
 • تنوع ادان‌
 • امکان طراحی با درگ اند دراپ
 • طراحی ظاهر وب‌سایت
 • دارای قابلیت تعمیر و نگهداری
 • طراحی ریسپانسیو
 • قابلیت اضافه کردن کدهای CSS
 • سازگار با افزونه WPML
 • اوپن سورس

سایت ساز WPBakery

یکی دیگر از صفحه سازهای وردپرسی که از ویژگی‌های کاربردی متنوعی برخوردار است، افزونه WPBakery یا ویژوال کامپوزر نام دارد که این سایت ساز نیز از یک رابط کاربری ساده برخوردار بوده و با کمک آن می‌توان صفحات جذاب و موردنظر خود را طراحی نمود. امکان استفاده از این افزونه، هم برای طراحی ظاهر سایت و هم برای قسمت‌های مختلف مدیریت وجود دارد.

این افزونه نیز همانند المنتور از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و ایجاد صفحات مختلف و متنوع توسط آن، تنها از طریق کشیدن و رها کردن عناصر امکان‌پذیر خواهد بود. از طرفی با کمک کدهای جاوا اسکریپت و CSS می‌توان قابلیت‌ها و امکانات بیشتری به صفحات خود افزود.

افزونه WPBakery به‌عنوان یکی از صفحه سازهای وردپرسی پرکاربرد، بیشتر از ۴۰ المان و ۸۰ قالب آماده دارد که با کمک آن‌ها و به‌سادگی می‌توان، هر نوع صفحه‌ای را طراحی کرد. این در حالی است که سازگاری بالایی با برخی افزونه‌های وردپرسی همچون یوآست، ووکامرس و WPML دارد.

از مشخصه‌های این سایت ساز موارد زیر حائز اهمیت هستند:

 • برخوردار از ادان‌های متنوع
 • امکان طراحی تنها از طریق کشیدن و رها کردن
 • طراحی ظاهر و مدیریت وب‌سایت
 • دارای قابلیت ریسپانسیو یا واکنشگرا
 • با بیش از هشتاد قالب آماده
 • قابلیت استفاده از کدهای CSS و جاوا اسکریپت برای افزودن امکانات جدید

صفحه ساز در وردپرس

سایت ساز دیوی بیلدر

از میان انواع صفحه سازهای وردپرسی که کارایی و محبوبیت زیادی دارند، صفحه ساز دیوی نیز یک نمونه شناخته‌شده است که به‌طور اختصاصی برای قالب دیوی طراحی‌شده اما به‌عنوان یک افزونه جداگانه نیز قابلیت‌های متنوع و خوبی دارد. درواقع این امکان برای شما فراهم است که از این افزونه برای ایجاد هر نوع صفحه‌ای با هرگونه امکانات و مشخصاتی استفاده کنید. این سایت ساز علاوه بر طراحی ظاهر سایت، برای مدیریت و یا ویرایش موارد موردنظر نیز کاربردی است. دیوی بیلدر همچنین با ۲۰ قالب آماده و ۴۵ المان، دست شما را برای طراحی صفحات موردنظرتان باز می‌گذارد. امکان دراگ اند دراپ برای چیدمان و جابه‌جایی عناصر نیز کمک می‌کند که بهترین دیزاین را برای صفحات خود ایجاد کنید.

برخی ویژگی‌های دیوی بیلدر که آن را در زمره بهترین صفحه سازهای وردپرسی قرار داده عبارتند از:

 • طراحی و تغییر ظاهر و مدیریت سایت
 • رابط کاربری ساده و جذاب
 • کاملاً ریسپانسیو
 • مجهز به ۲۰ قالب پیش‌ساخته و ۴۵ المان
 • امکان استفاده از کدهای CSS

سایت ساز Beaver

شاید بتوان عنوان پرقدرت‌ترین افزونه سایت ساز را با داشتن بیش از هزار قالب کاربردی و آماده به Beaver داد. درواقع شما با کمک این قالب‌های پیش‌ساخته می‌توانید بدون نیاز به طراحی و کد نویسی و تنها با قراردادن و چینش تصاویر و متون، صفحات سایت خود را به بهترین شکل ایجاد کنید. با استفاده این صفحه ساز، امکان طراحی ظاهر سایت وجود داشته و هر نوع تغییری در آن به‌صورت زنده، قابل انجام خواهد بود. سرعت بالا و رابط کاربری ساده و جذاب نیز از دیگر ویژگی‌های این افزونه است موجب گردیده که یکی از صفحه سازهای وردپرسی محبوب شناخته شود. به‌طوری‌که پیاده‌سازی کلیه طرح‌ها بدون نیاز به هیچ‌گونه پیش‌نیازی، تنها از طریق کشیدن و رها کردن المان‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

از ویژگی‌های برجسته و ارزشمند Beaver می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سرعت فوق‌العاده
 • UI ساده و جذاب
 • امکان طراحی ظاهر سایت
 • دارای قابلیت ریسپانسیو
 • اضافه کردن امکانات موردنظر از طریق کدهای سی اس اس
 • دارای هزاران قالب پیش‌ساخته جذاب

سایت ساز Themify

افزونه سایت ساز Themify نیز به‌عنوان یکی از کارآمدترین و محبوب‌ترین صفحه سازهای وردپرسی به‌شمار می‌رود که نام آن برگرفته از کمپانی سازنده آن، Themify است. به همین دلیل این سایت ساز ابتدا تنها روی قالب‌های همین شرکت قابل‌استفاده بود. اما در حال حاضر، به‌کارگیری آن بر روی بیشتر قالب‌ها و بدون وجود کوچک‌ترین مشکلی ممکن است. افزونه  Themifyنیز ازجمله افزونه‌های قدرتمند وردپرسی محسوب می‌شود که توسط آن می‌توان هر نوع صفحه‌ای را به‌دلخواه برای وب‌سایت خود طراحی نمود. این افزونه، هم برای طراحی سایت و هم بخش‌های مدیریتی به‌سادگی قابل‌استفاده بوده و می‌توان از انواع عناصر زیبا و المان‌های خاص آن به‌صورت کشیدن و رها کردن بهره برد.

برخی از مشخصات مهم این افزونه از قرار زیر است:

 • امکان طراحی تنها از طریق درگ اند دراپ المان‌ها
 • طراحی ظاهر و مدیریت سایت
 • کاملاً ریسپانسیو
 • قابلیت استفاده از کدهای سی اس اس

جمع‌بندی

در این مطلب تلاش شد با برشمردن ویژگی‌های برخی از بهترین صفحه سازهای وردپرسی که کارایی محبوبیت بیشتری دارند، شما را با این افزونه‌ها آشنا کنیم. به‌این‌ترتیب می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان و هزینه خود، از آنها برای ایجاد صفحات خود استفاده کنید. البته توصیه می‌شود پیش از انتخاب یک صفحه ساز، نیازهایتان را موردبررسی قرار داده و سپس برای انتخاب و استفاده از این افزونه‌ها اقدام کنید.

 

خدمات  شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما شامل دیجیتال برندینگ، طراحی هویت بصری، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و طراحی وب اپلیکیشن ،خدمات شبکه های اجتماعی،خدمات سئو وبسایت ،استودیو گرافیک ،اینستاگرام مارکتینگ ،  خدمات برگزاری کمپین تبلیغاتی آنلاین و… می باشند.
 

 

ترند الان
ترندهای ۲۰۲۴ دیجیتال مارکتینگ
بهینه سازی صفحه محصول سایت فروشگاهی
راهنمای جامع برای طراحی وب سایت با محوریت مشتری
وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ
وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه بهنما از جدیدترین اخبار، اطلاعیه ها، تخفیف ها، محتوای آموزشی و نوشته های اعضا بهنما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه بهنما از جدیدترین اخبار، اطلاعیه ها، تخفیف ها، محتوای آموزشی و نوشته های اعضا بهنما مطلع شوید

Rate this post
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات