آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است؟

در این مقاله می‌خوانید

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

ما موفقیت دیجیتالی را برای شما به ارمغان می آوریم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهنما

ما موفقیت دیجیتالی را برای شما به ارمغان می آوریم

شرکت بازاریابی دیجیتال
ترند الان

ترندهای ۲۰۲۴ دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی صفحه محصول سایت فروشگاهی

راهنمای جامع برای طراحی وب سایت با محوریت مشتری

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است؟

کاربر سئو
کاربر سئو
فهرست مطالب

سوشال سیگنال یکی از اصطلاحات مهم در حوزه تجارت الکترونیک است که در صورت شناخت و به‌کارگیری آن، تأثیر فوق‌العاده‌ای در پیشرفت و شکل‌گیری یک کسب‌وکار دارد. این عبارت در‌واقع با عملکرد برند در شبکه‌های اجتماعی مرتبط بوده و نتایج و کارکرد‌های آن در بهینه‌سازی موتورهای جستجو، کمتر از تکنیک‌های سئو نیست. از همین‌رو کسب‌وکارهای آنلاین که چشم‌انداز روشنی برای خود متصور هستند همگام با تلاش و اهمیتی که صرف اجرای اصول سئو می‌کنند، به این مسئله نیز توجه نموده و به سوشال مدیا نیز نگاه جدی و خوش‌بینانه‌ای دارند. در‌واقع این کسب‌وکارها برای مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی، استراتژی‌های مؤثری طرح‌ریزی می‌کنند که نتایج آن مستقیماً بر رتبه سایت و بهبود جایگاه آنها در فهرست نتایج جستجوی کاربران نمایان می‌شود. در همین راستا در ادامه این پست به بیان اهمیت سوشال سیگنال در سئو خواهیم پرداخت.

تعریف سوشیال سیگنال (social signals)

مفهوم سوشیال سیگنال مرتبط با عملکرد هر کسب‌وکار در رسانه‌های اجتماعی است. مواردی همچون لایک‌ها یا بازدید‌های دریافتی، میزان اشتراک‌گذاری‌ها و یا هر مؤلفه‌ای که بیانگر فعالیت شما در سوشال مدیا و پلتفرم‌های مختلف آن است. در‌واقع تمام این بازخورد‌ها به‌صورت سیگنال‌هایی برای موتورهای جستجو ارسال می‌گردند. به‌ این‌ ترتیب به گوگل نشان می‌دهید که فعالیت کسب‌وکارتان در راستای رعایت دستورالعمل‌های قانونی بوده و گوگل نیز به‌ عنوان پاداش از محتوایتان حمایت می‌کند و رتبه بالایی را در موتور جستجو به شما می‌دهد.

ارتباط سوشال سیگنال با سئو

همان‌طور که می‌دانید، محتواهای جذاب و با‌کیفیت اهمیت زیادی برای گوگل دارند و در صورتی‌که مطالب شما مورد استقبال کاربران واقع گردد، امتیازاتی از جانب گوگل به شما تعلق می‌گیرد. از طرفی، بازنشر لینک‌های محتوایتان در سایت‌های مختلف نیز موجب افزایش ارزش صفحه شما و معرفی آن به‌عنوان یک منبع معتبر برای لینک دهی می‌شود. سوشیال سیگنال نیز دارای چنین کارکرد‌هایی است. به این معنی که دریافت بازخورد‌های مثبت از صفحه شما، نشان می‌دهد که کاربران شبکه‌های اجتماعی با محتوای شما تعامل مطلوبی دارند. در صورت استقبال از محتوای شما در رسانه‌های اجتماعی و به اشتراک‌گذاری آن‌ها، به صفحات شما لینک داده می‌شود که این کار تأثیر مثبت فراوانی بر سئوی شما خواهد داشت. بنابراین سوشال سیگنال به‌ عنوان یک فاکتور مؤثر بر رتبه‌بندی گوگل شناخته می‌شود.

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است

دلایل اهمیت سوشال سیگنال برای سئو

در این بخش به برخی دلایلی اشاره خواهیم داشت که بیانگر نقش سوشیال سیگنال در سئو هستند:

۱- رتبه‌بندی گوگل

پیش‌تر در این‌باره صحبت کردیم که سیگنال اجتماعی به‌ عنوان یک مؤلفه مهم در رتبه‌بندی موتورهای جستجو شناخته می‌شود. چرا‌که سیگنال‌های ارسالی از سوی صفحات شما در سوشال مدیا، مبین آن هستند که کاربران به برند و محتوای شما توجه می‌کنند که خود عاملی برای ارتقای رتبه شما در صفحات نتایج موتور جستجو است.

۲- افزایش اعتبار دامنه

سوشال سیگنال یکی از عوامل مؤثر بر افزایش قدرت دامنه شناخته می‌شود و در طرف مقابل نیز دامنه معتبر در رتبه‌بندی گوگل تأثیر بسزایی دارد. بنابراین از طریق افزایش سیگنال‌های اجتماعی خود می‌توانید ارزش URL و رتبه خود را ارتقا بخشید.

۳- ایجاد بک لینک باکیفیت

ایجاد بک لینک نیز یکی از نتایج دریافت سیگنال اجتماعی است. در‌واقع زمانی که یک کاربر لینکی از وب‌سایت شما به اشتراک می‌گذارد و یا محتوایی را از یکی از صفحات اجتماعی‌تان بازنشر می‌کند، یک سوشیال سیگنال به‌حساب می‌آید. بر همین اساس، جایگاه سایت‌هایی که بک لینک‌های با‌کیفیت بیشتری دارند در نتایج گوگل بالا‌تر بوده و درنهایت موجب افزایش بازدیدکنندگان خواهد شد.

۴- افزایش زمان حضور در سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت سوشال سیگنال در سئو، افزایش زمان حضور کاربران در وب‌سایت است. به عبارتی برخورداری از سیگنال‌های اجتماعی زیاد، علاقه کاربران به محتوای شما را نشان می‌دهد که نتیجه آن، افزایش بازدید از سایت و بهبود رتبه‌بندی شما در گوگل است. بنابراین با دریافت سوشیال سیگنال بالا‌تر، مخاطبان نیز زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کنند و در نهایت حضور آن‌ها به خرید منتها می‌شود.

چرا سوشال سیگنال در سئو مهم است

راه‌های بهبود سوشیال سیگنال یک کسب‌وکار

قبل‌تر به نقش و اهمیت سوشیال سیگنال در بهبود سئوی سایت اشاره شد و دلایلی نیز برای اثبات این نظریه ارائه نمودیم. از همین رو بسیار مهم است که تلاش بی‌وقفه‌ای را صرف افزایش سوشال سیگنال کسب‌وکار خود کنید. در حقیقت برای پیشرفت و موفقیت برند خود، تنها برخورداری از یک استراتژی سئو کفایت نمی‌کند و بایستی در رسانه‌های اجتماعی نیز حضوری مستمر و قدرتمند داشته باشید. از همین‌رو در این بخش، چند راهکار برای ارتقاء سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی به شما ارائه می‌نماییم:

  • انتشار محتوای قوی و با‌کیفیت

یقین بدانید که با تولید محتوایی با‌کیفیت و مرتبط، می‌توانید بازدیدهای زیادی را دریافت و توجه گوگل را به برند خود جلب کنید. در این صورت محتوای شما حائز شرایط ایندکس شدن در گوگل بوده و پست شما در نتایج جستجوی کاربران پدیدار می‌شود. به‌ این‌ ترتیب، شانس شما برای دستیابی به موفقیت دوچندان خواهد شد. از همین‌رو اگر محتوای شما از کیفیت لازم برخوردار باشد و کاربران بیشتری را تحت تأثیر قرار دهد، سوشال سیگنال شما افزایش می‌یابد. این در حالی است که انتشار پست‌های مفید و کاربرپسند، تأثیر زیادی در اعتبار وب‌سایت شما دارد. به‌طوری‌که علاوه‌بر ایجاد بک لینک‌های با‌کیفیت، جایگاه بهتری نیز به دست می‌آورید.

  • ارسال پست و فعالیت روزانه

یکی دیگر از راهکار‌های مهم برای دریافت سیگنال‌های اجتماعی بیشتر، تداوم فعالیت و ارسال روزانه محتوا در شبکه‌های اجتماعی است. در چنین شرایطی، ضمن اینکه گوگل متوجه عملکرد فعالانه شما می‌شود، کسب‌وکارتان نیز در ذهن مشتریان ثبت و ضبط خواهد شد.

  • برگزاری کمپین و مسابقه

یک ایده بسیار کاربردی برای اینکه بتوانید سوشال سیگنال بیشتری کسب کنید، برگزاری کمپین‌ها و مسابقات در شبکه اجتماعی است. البته زمانی نتایج این کمپین‌ها، موفقیت‌آمیز خواهند بود که متناسب با اهداف و مخاطبانتان طرح‌ریزی‌ شده باشند. پس‌ از آن بهره‌گیری از گرافیک جذاب و یک برنامه زمان‌بندی مناسب نیز برای نتیجه‌بخشی آن ضروری است. در طول اجرای این طرح، بایستی به‌ دقت رفتار مخاطبان خود را مد‌نظر قرار دهید تا در صورت لزوم، بتوانید استراتژی خود را با توجه به نوع واکنش آن‌ها عوض کنید.

راه‌اندازی مسابقه یک راهکار فوق‌العاده برای جذب بیشترین بازدید بوده و به ایجاد علاقه در دنبال کنندگانتان کمک زیادی می‌کند. مهم‌تر اینکه باعث می‌شود نام برند شما بر سر زبان کاربران در رسانه‌های اجتماعی قرار بگیرد. به همین دلیل می‌توان این روش را یک اقدام عالی برای ارتقاء سوشال سیگنال دانست که اثرات آن مستقیماً بر سئوی سایت نیز مشهود خواهد بود.

در این راستا می‌توانید از روش‌های مختلف نیز برای معرفی کمپین خود استفاده کنید که یکی از آن‌ها اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغ در اکانت‌های بزرگ است. به این صورت کاربران بیشتری از طرح شما باخبر می‌شوند و در ادامه گوگل نیز با ارزیابی میزان محبوبیت شما در بین کاربران، امتیاز‌هایی را برای شما در نظر می‌گیرد.

  • حضور فعال در تمام شبکه‌های اجتماعی

برای بهبود وضعیت سئوی سایت خود از طریق افزایش سیگنال‌های اجتماعی، توصیه می‌شود که حضوری قدرتمند و همه‌جانبه در تمام رسانه‌های اجتماعی داشته باشید. در پلتفرم‌هایی که اکانت ندارید، یک حساب ایجاد کنید و فعالیت خود را به شکل حرفه‌ای و برنامه‌ریزی‌شده از سر بگیرید. بدیهی است هرچه در رسانه‌های بیشتری فعالیت کنید، سوشال سیگنال بیشتری دریافت خواهید کرد.

شبکه‌های اجتماعی باارزش آپدیت ۲۰۲۳

اگر‌چه تمام پلتفرم‌ها در سوشال مدیا با‌اهمیت هستند اما از میان آن‌ها می‌توان باارزش‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۳ را اینستاگرام، یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و پینترست دانست. چرا‌که با کمک سیگنال‌های اجتماعی به‌دست‌آمده از طریق این رسانه‌ها می‌توانید روی بهبود و ارتقاء سئوی سایت خود نیز کار کنید. در‌واقع سیگنال‌های دریافتی، نشانه‌هایی هستند که به افزایش شناخت کاربران از برند شما کمک زیادی می‌کند و در نهایت باعث افزایش رتبه‌بندی سایت شما در گوگل می‌شود. از همین‌رو تمام تلاش خود را صرف بهبود سوشال سیگنال در شبکه‌های اجتماعی با‌ارزش نموده تا سئوی سایت شما نیز پیشرفت کند و به این شکل با یک تیر دو نشان بزنید.

خدمات  شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما شامل دیجیتال برندینگ، طراحی هویت بصری، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و وب اپلیکیشن،خدمات شبکه های اجتماعی،خدمات سئو وبسایت ،استودیو گرافیک ،اینستاگرام مارکتینگ ،  خدمات برگزاری کمپین تبلیغاتی آنلاین و… می باشند.

 
ترند الان
ترندهای ۲۰۲۴ دیجیتال مارکتینگ
بهینه سازی صفحه محصول سایت فروشگاهی
راهنمای جامع برای طراحی وب سایت با محوریت مشتری
وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ
وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه بهنما از جدیدترین اخبار، اطلاعیه ها، تخفیف ها، محتوای آموزشی و نوشته های اعضا بهنما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه بهنما از جدیدترین اخبار، اطلاعیه ها، تخفیف ها، محتوای آموزشی و نوشته های اعضا بهنما مطلع شوید

Rate this post
Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
آخرین مقالات