طراحی هویت بصری

هویت بصری تمام آن چیزی است که توسط مخاطبان برندتان دیده می شود .در طراحی هویت بصری انتخاب رنگ، فونت، فرم مناسب برای هر برند می تواند تاثیر بسزایی در شکل گیری تصویری حرفه ای از برندتان در ذهن مخاطبان تان داشته باشد و تداعی هر چه بهتری از برندتان را برای آنها رقم خواهد زد.طراحی هویت بصری برند باعث می شود به شکلی متفاوت و با تمایز از رقبا دیده شوید.

چرا برند ها به طراحی هویت بصری نیاز دارند؟

برند ها به جهت جایگاه یابی در میان مخاطبان شان و ایجاد تصویری بهتر از خود نیاز به هویت بصری حرفه ای و متناسب با حوزه عملکرد خود دارند.طراحی هویت بصری به آنها کمک می کند تا علاوه بر ایجاد تصویری بهتر از خود در ذهن مخاطبان عملکرد موفقیت آمیز تری در حوزه دیجیتال مارکتینگ داشته باشند . هویت بصری محصولات یا خدمات ، یک شرکت را بین رقبا منحصر به فرد و قابل تشخیص می‌کند و این اولین تعامل کسب و کار با مشتری است. بنابراین مهم است که اولین تأثیر، مثبت و ماندگار باشد. به منظور طراحی هویت بصری یک برند باید آگاهی زیادی در رابطه با کسب‌و‌کار خود داشت و همچنین هدف اصلی و نهایی از ساخت آن کسب‌و‌کار را بدانید. زمانی که شما به طور کامل با هدف و نوع فعالیت خود آشنا شوید، می‌توانید هویت و شخصیت برند خود را مشخص کنید.

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

خدمات طراحی هویت بصری بهنما شامل چه مواردی می شود؟

فرآیند طراحی هویت بصری بهنما در گام نخست با آشنایی تیم طراحی بهنما با برند موردنظر و صنعت و رقبای اصلی فعال در آن صنعت آغاز می شود . پس از آن تیم طراحی هویت بصری بهنما با در نظر گرفتن خواسته های شما، بررسی مبانی طراحی گرفیکی در هویت بصری، روانشناسی رنگ، اصول بازاریابی دیجیتال و … به طراحی رنگ سازمانی color Design و حالت رنگی color mode برای برند شما خواهند پرداخت. پس از این مرحله نوبت به طراحی لوگو، لوگو موشن، تایپو گرافی، پترن اختصاصی و طراحی Layout برای برند شما خواهد رسید و در ادامه نیز فونت اختصاصی برند شما طراحی و انتخاب خواهد شد. در نهایت نیز تمامی موارد گفته شده در گزارش مکتوبی با عنوان گزارش هویت بصری برند مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین بر اساس هویت بصری طراحی شده برای برند شما طراحی ست اداری شامل طراحی سربرگ A4 و A5 ، کارت ویزیت، پاکت نامه وپاکت A4 ، کارت پرسنلی، ماگ و استیکر اختصاصی و … برای شما به انجام خواهد رسید.

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

طراحی لوگو
طراحی لوگو
طراحی لوگوموشن
ساخت لوگوموشن
ساخت موشن گرافیک
ساخت موشن گرافیک
طراحی ست اداری

چرا معتقدیم بهنما انتخاب مناسبی برای طراحی هویت بصری شماست؟

تیم بهنما با سابقه طراحی هویت بصری برای برند های مختلف در صنایع مختلف و همچنین با بهره جویی از متخصصان مجرب در این حوزه خدمات طراحی هویت بصری خود را در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد.

سابقه همکاری با برند های مختلف

تسلط به اصول روانشناسی رنگ و طراحی رنگ سازمانی

مشاوره تخصصی رایگان پیش از شروع همکاری

محتوای تول تیپ

تسلط به اصول طراحی گرافیکی

تسلط به اصول طراحی تایپو گرافی و فونت فارسی

طراحی کاملا اختصاصی برای برند شما

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

سوالات متداول

طراحی هویت بصری یا Visual identity design چیست؟ در طراحی هویت بصری چه المان‌هایی باید رعایت شود؟ چه شرکت‌هایی خدمات طراحی هویت بصری انجام می‌دهند؟ نحوه پیاده سازی هویت بصری به چه صورت است؟

هویت بصری از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مواردی است که برای داشتن برند به آن نیاز پیدا خواهیم کرد. در ایران شرکت‌های زیادی در زمینه طراحی‌ هویت بصری فعالیت دارند که هر کدام خدمات خاصی در این زمینه ارائه می‌دهند. المان‌های اصلی طراحی هویت بصری شامل: اینوگرافیک، لوگو، سربرگ، بسته بندی، رنگ سازمانی، عکاسی، پوستر و کارت ویزیت است.

اگر پروسه طراحی‌ هویت بصری به بهترین شکل ممکن انجام شود، کسب و کار شما از رقبا متمایز شده و طرفداران بیشتری پیدا خواهد کرد. به‌طور کلی طراحی هویت بصری از موارد بسیار مهم یک برند بوده که در بیزینس مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیزینس ها روز به روز در حال گسترش و رقابت بوده که برای پیشی گرفتن از هم به یک ابزار قدرتمند نیاز دارند. برای متمایز شدن از رقبا، شما نیاز به خدمات ویژه و منحصر به فرد در زمینه هویت بصری دارید.اگر دیزاین هویت بصری به شکل حرفه‌ای انجام شده باشد، شما به راحتی می‌توانید محصولات خود را به فروش برسانید. اگر به دنبال فروش محصول یا خدماتی هستید، حتما باید طراحی هویت بصری را جزو اولویت خود قرار دهید.

از مهمترین ابزار‌ها در تمامی بیزینس‌ها که سبب تقویت آن در طول زمان می‌شود، هویت بصری برند است. در یک تعریف کلی از هویت بصری، می‌توان گفت به ابزاری که مجموعه‌ای کلی از فعالیت‌ها و عناصر مربوط به یک کسب‌و‌کار را برای شناخت بهتر به مخاطبان ارائه می‌دهد، هویت بصری می‌گویند.با شناخت تمامی اجزای هویت بصری می‌توان هویت بصری بسیار غنی و ارزشمندی را طراحی و توسعه داد. از مهمترین اجزای هویت بصری می‌توان به نام مناسب و مرتبط با هویت برند، لوگو، پالت رنگ برند، امضای برند، پترن برند، ماسکوت یا به عبارتی شخصیت برند، بهره‌مندی از ابزار‌های بازاریابی و بسته‌بندی محصول اشاره کرد.

 

ر زمان طراحی هویت بصری بایدد اصول مهمی را مورد توجه قرار داد که مهمترین آن‌ها عبارت است از:

 • شناخت کامل مخاطبان هدف
 • آگاهی کامل از کسب‌و‌کار خود
 • مشخص نمودن شخصیت برند
 • استفاده از امضای برند از جمله لوگو یا شعار خاص
 • بهره‌مندی از فونت نوشتاری مخصوص یا تایپوگرافی
 • استفاده از رنگ‌های سازمانی و شخصی

از آن‌جایی که هویت بصری می‌تواند اهداف یک کسب و کار یا شرکت را مشخص کند از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی طراحی هویت بصری، هویت، شخصیت کاری و تجارت شما را بیان می‌کند و باید نکات مثبت کسب و کار را در ذهن مخاطب ایجاد کند.به بیان ساده، هویت بصری ویژگی‌های برجسته یک برند یا کسب و کار را به شکل منحصربه‌فرد بیان می‌کند به نحوی که برای همیشه در ذهن مشتری ماندگار باشد.در گذشته هویت بصری اهمیت زیادی نداشت اما امروزه با وجود رقبای قدرتمند در بخش کسب و کار، همیشه افرادی موفق بوده‌اند که یک طراحی خارق‌العاده‌ در بخش هویت بصری برای کسب و کار خود در نظر گرفته‌اند.

یک هویت بصری مناسب، دارای استراتژی فوق العاده ای است که به شناخت برند می‌پردازد. طراحی هویت بصری در برندینگ جزو ارکان‌های اصلی است و باید در نگاه اول هدف شرکت را بیان کند.یک برند با هویت همیشه در بین مردم محبوب بوده و به همین خاطر شما باید اهمیت بالایی به آن بدهید. هیچ تفاوتی ندارد مشغول فعالیت در چه نوع کسب و کاری هستید. در هر حال شما باید هویت بصری برند خود را تقویت کنید.

طراحی ست اداری در هویت بصری یکی از مواردی است که در صنعت تبلیغات می‌توان از آن استفاده کرد. طراحی‌ هویت بصری با قواعد خاص ساخته شده و هدف اصلی آن پایدار ماندن هویت شرکت است.پالت، رنگ ها، لی اوت و موارد اینچنینی در طراحی ست اداری نقش مهمی را ایفا می‌کنند و باید طبق قاعده و اصول خاص انجام شود.

به متن و و تصویر و یا ترکیبی از این دو با یکدیگر لوگو گفته می‌شود که تمامی بیزینس‌ها در ابتدای فعالیت خود باید تصمیم به طراحی یک لوگو ساده و عالی متناسب با کسب‌و‌کار خود بگیرند. بدون شک مهمترین سنگ بنای هر بیزینسی، انتخاب یک لوگو مناسب و خوب است که به هر اندازه ساده‌تر باشد، در جذب مخاطب تاثیر بیشتری دارد.لوگو در هویت بصری نقش و اهمیت فراوانی دارد که از مهمترین آن می‌توان به: متمایز شدن از سایر کسب‌و‌کار‌ها در نظر مخاطب، ارائه کلیدی‌ترین اطلاعات به مشتریان، نمایش ارزش‌های مهم برند و هدف اصلی کسب‌و‌کار و … اشاره کرد.

از مهمترین ابزار‌ها برای طراحی هویت بصری برند، انتخاب یک رنگ مناسب و متناسب با شناخت مشتری و بازار و در نهایت هدف سازمان مورد نظر است. به صورت کلی رنگ‌ها سبب ایجاد تجربه و احساس خوب در بین مخاطب‌ها و جذب بهتر آن‌ها به سوی کالای مورد نظر دارد.رنگ سازمانی دارای طیف‌های مختلف سرد و گرم هستند که با توجه به برند هر کسب‌و‌کار و سلیقه مخاطب انتخاب و اجرا می‌شوند. این رنگ‌ها در پیشرفت کسب‌و‌کار، جذب مشتریان و معروف شدن تاثیر قابل توجهی دارند. هر یک از رنگ‌های سازمانی مانند: رنگ قرمز، آبی فیروزه‌ای، زرد، نارنجی و… نماد مخصوص به خود را دارند.

در واقع چاشنی هر کسب و کار هویت بصری آن است. اگر در بیزینس خود از هویت بصری عالی استفاده‌ کرده باشید، برند شما در ذهن و قلب مخاطب نفوذ پیدا می‌کند. ما در بخش طراحی هویت بصری هر روز شاهده پیشرفت‌هایی هستیم و در این بخش از تصاویر خلاقانه‌ای استفاده می‌شود. امروزه اغلب برندها برای دیده شدن اهمیت هویت بصری را درک کرده‌اند و سعی دارند از این روش کسب و کار خود را ارتقا دهند. Visual Brand Identity هویت یک برند را نشان می‌دهد. اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بزنیم، می‌توانیم نوشابه کوکاکولا را برایتان نام ببریم. با شنیدن نام کوکاکولا چه چیزی در ذهن شما ایجاد می‌شود؟ یک بطری با رنگ قرمز که نوشته کوکاکولا با فونت خاص بر روی آن نقش بسته است. این همان هویتی است که ما از برند کوکاکولا در ذهن خود ساخته‌ایم.

هویت به چه معناست؟ هویت در اصل به معنای ذات، حقیقت و همچنین شخصیت یک چیز است. تفاوتی ندارد انسان باشد یا برند و محصول، در هر صورت ما هویت آن را با آن چیزی که می‌بینیم و درک می‌کنیم می‌شناسیم.

اجزای هویت بصری همانند یک تصویر در ذهن مخاطب حک شده و برای همیشه ماندگار خواهد شد. هویت اشخاص از شخصی به شخص دیگر کاملا منحصر به فرد، خاص و مربوط به یک فرد بوده اما هویت در برند مختص همان برند است.

افرادی که در بخش برندینگ فعالیت دارند به اهمیت هویت بصری پی برده‌اند. برخی از سازمان‌ها با استفاده از طراحی لوگو اختصاصی، کارت ویزیت و المان‌های از این قبیل سعی دارند یک برند را به شهرت رسانده و در شکل‌دهی آن نقش داشته باشند.

برند چیزی است که سبب تمایز کالا یا خدمات فروشنده مورد نظر از دیگر سازمان و فروشنده‌ها می‌شود و اغلب با نام‌های دیگری مانند: نماد، طرح و… نیز شناخته شده است. برند را می‌بایست در طول زمان کسب‌و‌کار با تلاش فراوان و ارائه خدمات عالی و ارزنده به مشتریان به دست آورد.هویت بصری برند در اصل ابزاری است که بیانگر تمامی ویژگی‌ها و مشخصات یک کسب‌و‌کار است و سبب به دست آوردن اعتماد مشتریان، انتقال صحیح و سریع پیام سازمان مورد نظر به مخاطب و… می‌شود. بدون شک هویت بصری مهمترین پیش نیاز برای ساخت برند در یک کسب‌و‌کار است. بنابراین هویت بصری برند باید با تحقیق فراوان و متناسب با سلیقه مخاطب طراحی شود.

 

سفارشات طراحی‌ هویت بصری در ابعاد و با عناصر مختلف انجام می‌شود. همه چیز وابسته به نوع برند و کسب و کار افرادی دارد که قصد دارند بخش هویت بصری آن را ارتقا دهند.طراحی‌ هویت بصری با فرمت‌های مختلفی توسط افراد باتجربه و حرفه‌ای انجام شده و ممکن است مدت زمان طولانی برای اتمام پروژه صرف شود.شما با صرف هزینه نه چندان زیاد قادر به سفارش‌دهی طراحی‌های هویت بصری با عناصر دلخواه هستید. بسیاری از طراحان در ایران خدمات ویژه در اختیار مشتری قرار داده و از پشتیبانی خوبی نیز برخوردارند.

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

مقالات مرتبط

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

 • اصول طراحی گرافیک وب‌سایت چیست؟

  طراحی گرافیک وب‌سایت را می توان معیار زیبایی‌بخشی و در‌واقع اولین موردی دانست که در مشاهده یک سایت با آن ... ادامه مطلب نوشته اصول طراحی گرافیک وب‌سایت چیست؟ اولین بار در مجله بهنما. پدیدار شد.

 • چگونه از گرافیک کسب درآمد کنیم

  کسب درآمد از گرافیک یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است که موردتوجه بسیاری از علاقه‌مندان به هنر گرافیک بوده ... ادامه مطلب نوشته چگونه از گرافیک کسب درآمد کنیم اولین بار در مجله بهنما. پدیدار شد.

 • هویت بصری شامل چیست؟ 

  در دنیای امروز که هر ثانیه کسب‌و‌کار‌ی جدید به وجود می‌آید، موارد بسیاری از اهمیت برخوردار هستند که برندسازی و ... ادامه مطلب نوشته هویت بصری شامل چیست؟  اولین بار در مجله بهنما. پدیدار شد.

5/5 - (1 امتیاز)