Behnama Logo-06

ساخت موشن گرافیک

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

طراحی لوگو
طراحی لوگو
طراحی لوگوموشن
ساخت لوگوموشن
طراحی ست اداری
شرکت طراحی هویت بصری
طراحی هویت بصری برند
هویت بصری تمام آن چیزی است که توسط مخاطبان برندتان دیده می شود . انتخاب رنگ، فونت، فرم مناسب برای هر برند می تواند تاثیر بسزایی در شکل گیری تصویری حرفه ای از برند تان در ذهن مخاطبان تان داشته باشد و تداعی هر چه بهتری از برندتان را برای آنها رقم خواهد زد.

محتوای تول تیپ

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما

سوالات متداول

شاید بارها این سؤال در ذهن شما مخاطبان به‌وجود آمده باشد که موشن گرافی یا موشن گرافیک چیست؟ موشن یا motion یعنی پویا، هر چیزی که حرکت کند را موشن می‌گویند. موارد متحرک امروزه به عنوان ویدئو، پیام و محتواهای مختلف طراحی شده‌اند که مزایای زیادی دارند.

موشن هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین در دسترس افراد قرار می‌گیرند. تمامی برنامه‌هایی که قابلیت اجرای ویدئو و تصاویر متحرک را داشته باشند، می‌توانند موشن ها را نیز اجرا کنند.موشن گرافی بهترین روش برای ارائه محتوا به مخاطب بوده که برای افراد همیشه جذاب و موثر است.

موشن‌ها تنها در یک مدل خاص نبوده و نمونه‌های مختلفی از آن وجود دارد که هر یک کارایی و امکانات خاص خود را دارند

 • ویدیورئال

برخی از ویدئوها بیشتر در فضای واقعی فیلم‌برداری می‌شوند که برای گزارش اطلاعات از آن‌ها استفاده می‌شود. تفاوت اصلی ویدیورئال با سایر روش‌ها این است که در این روش از طرح گرافیکی استفاده نمی‌شود. به طور ساده از طریق ویدئورئال می‌توان انتقال پیام‌ها را از طریق صدابرداری، صداگذاری، تدوین و فیلم‌برداری انجام داد.

 • استاپ موشن‌ها

در استاپ موشن، تمامی اشیا به صورت جزئی به حرکت درخواهند آمد. استاپ موشن بیشتر در بخش عکاسی و توسط برنامه‌های مخصوص انجام می‌شود. در استاپ موشن چندین عکس در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به حرکت درمی‌آیند تا حس حرکت به کاربر منتقل شود.

 • ویدئو موشن‌ها

با تلفیق گرافیک و فیلم‌برداری می‌توان اقدام به ساخت ویدئو موشن کرد. تمامی جزئیات و اطلاعاتی که در ویدئو موشن به کار گرفته می‌شود از طریق فیلم‌برداری قابل ارائه نیست.

 • انیمیشن‌ها

انیمیشن‌ها اغلب در قالب کاراکترهای کارتونی بوده و کاراکتر محور هستند. در انیمیشن یک کاراکتر خاص مشخص شده و به اجرا در خواهد آمد. انیمیشن نه تنها در بخش کارتونی بلکه در موارد احساسی، فلسفی، عاطفی و حتی روانی نیز استفاده می‌شوند.

 

 • اینفوموشن

برخی از ویدئوها هستند که با استفاده از تکنیک اینوگرافیک طراحی شده که با نام اینفوموشن شناخته می‌شوند. در این روش برای به حرکت در آوردن شخصیت‌ها یا تصاویر، از روش اینوگرافیک استفاده می‌شود.

 • موشن گرافیک

همانطور که از نام آن نیز مشخص است، موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک ساخته شده و این بدان معنی است که گرافیک دارای حرکت است. موشن گرافی بهترین روش برای انتقال پیام بوده که توسط برنامه‌هایی همچون ایلاستریتور و یا فتوشاپ طراحی می‌شوند.

در میان موشن‌های مختلفی که وجود دارد بهترین روش برای ارائه محتوای جذاب و کاربرپسند موشن گرافی است. یکی از دلایلی که باعث جذابیت بیشتر موشن گرافی‌ها شده وجود حرکت و صدایی است که دارد.

قطعا ‌تاکنون ویدئوهای مختلفی را در اینترنت و در قالب موشن گرافی مشاهده کرده‌اید. موشن گرافی اغلب فیلم‌های کوتاهی هستند که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند. امروزه اغلب کاربران ترجیح می‌دهند محتوای جذاب و خاص را دنبال کنند به همین جهت اگر در زمینه تولید موشن گرافی به بخش‌هایی همچون رنگ‌ها، شخصیت‌ها و فضا اهمیت داده شود قطعا مخاطبان بیشتری جذب محتوا خواهند شد.

یکی از دلایلی که موجب شده کاربران استقبال زیادی از محتوای مفید همچون موشن گرافی داشته باشند افزایش دسترسی برای مشاهده ویدئوهاست. امروزه مخاطبان با استفاده از اینترنت 4.5 و حتی 5G می‌توانند محتوای موشن گرافی را تماشا کنند.

 

موشن گرافیک در چه بخش‌هایی بیشترین کاربرد را دارد؟

 • فیلم و سریال
 • سینما
 • تبلیغات
 • تلویزیون
 • وب‌سایت
 • شبکه‌های اجتماعی

 

امروزه هر نوع پلتفرم دیجیتالی که وجود دارد، قادر به اجرای موشن گرافی است. از برنامه‌های تلویزیونی گرفته تا برنامه‌های موبایل، انواع وب‌سایت‌ها و…

ما امروز در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و به همین خاطر از تصاویر متحرک یا همان موشن گرافی در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. به طور کلی موشن گرافیک راه کاری برای رساندن محتوا به شکل مدرن و امروزی است.

 

یکی از بسترهایی که موشن گرافی در آن کاربرد داشته و استفاده می‌شود یوتیوب، آپارات و اینستاگرام است. امروزه افراد زیادی در شبکه‌های مجازی فعالیت دارند و از طریق ساخت ویدئوهای موشن گرافی اقدام به جذب کاربر می‌کنند.

اگر در زمینه ساخت و تولید ویدئوهای متحرک دقت و تمرکزهای لازم انجام شده باشد، یک موشن گرافی حرفه‌ای به دست می‌آید که مخاطبان زیادی را به همراه خواهد داشت در نتيجه بهترین روش برای تبلیغ محصولات است.

افراد و شرکت‌هایی که در بخش‌های تبلیغاتی فعالیت دارند، بسیاری از تبلیغات را با روش موشن گرافیک انجام می‌دهند. شما نیز اگر به تولید محتوای ویدئویی علاقه‌مند هستید، از هم اکنون می‌توانید به یادگیری برنامه‌هایی که در این زمینه استفاده می‌شوند بپردازید. و یا اگر قصد تبلیغات محصول یا خدمات خاصی را دارید می‌توانید روش موشن گرافی را جایگزین سایر روش‌ها کنید.

اگر به تولید و طراحی موشن گرافی علاقه‌مند هستید باید برخی از نکات را مدنظر قرار داده‌اید تا پروژه شما به شکل حرفه‌ای و منحصربه‌فرد ارائه شود. قبل از هر چیز بهتر است آموزش‌های ابتدایی را از طریق فتوشاپ فرا بگیرید تا مشکلی بوجود نیاید. ایجاد پروژه‌های یونیک و حرفه‌ای موشن گرافی همیشه پرطرفدار بوده است به همین جهت افراد خلاق همواره به دنبال تهیه محتوای موثر در زمینه موشن گرافی هستند. تقریبا می‌توان گفت روند کاری تولید موشن گرافیک یکسان بوده که با روش‌های خاص پیاده سازی می‌شود.

مراحلی که قبل از تولید موشن گرافیک باید مورد توجه قرار گیرد.

 • نام برند و هدف را بررسی کنید.

در ابتدای کار سعی کنید برند مورد نظر برای طراحی موشن را مورد بررسی قرار دهید. اگر ساعت‌های زیادی به کشف هدف کسب و کار بپردازید و به این نتیجه برسید که چه موشنی برای چه نوع کسب و کاری مناسب است قطعا موفق خواهید بود.

 • سناریو نویسی کنید

بعد از یافتن هدف، سعی کنید سناریوی حرفه‌ای و موثر نوشته تا بتوانید مفهوم موشن را به مشتریان برسانید. سناریوها در موشن گرافیک درست مثل ریشه‌های یک درخت بوده و بسیار حائز اهمیت هستند. از طراحی گرفته تا شخصیت‌ها، نوع صداگذاری، حرکت و تمام آن چیزی که وجود دارد.

 • صداگذاری حرفه‌ای انجام دهید

یکی از بخش‌های اصلی در موشن گرافی انتخاب صدای مناسب است. سعی کنید از موزیک مناسب برای ساخت موشن استفاده کنید. صدای شخصیت‌ها باید متناسب با کاراکتر باشد تا مخاطبان جذب آن شوند.

 • داستان نویسی کنید

سناریوی نوشته شده در زمینه موشن گرافی باید به شکل تصویری و با تمامی جزئیات به نمایش دربیاید. شما می‌توانید از ابزارهای مختلف برای پیاده سازی و طراحی موشن گرافی استفاده کنید.

 • به کاراکتر و گرافیک جان ببخشید

انیمیشن سازی بخش بزرگی از موشن گرافیک است که باید به آن توجه کنید. شما در زمینه جان بخشی به تصاویر با چالش‌هایی مواجه خواهید شد که باید آن‌ها را با تمام حوصله و وقت انجام دهید.

آن دسته از محتوایی که به شکل منحصربه‌فرد طراحی شده و المان‌های سه بعدی مختلفی در آن به کار رفته است، جزو موشن‌های حرفه‌ای هستند که به صورت خلاقانه طراحی شده‌اند در نتیجه انتقال پیام را در بالاترین سطح انجام داده و برای ساخت آن از المان‌های جدیدی استفاده شده است.

موشن گرافی در سطح مختلفی طراحی می‌شود و مشتریان با در نظر گرفتن میزان بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند نمونه‌های مختلفی از آن را سفارش دهند.

 

ویژگی‌ موشن گرافیک حرفه‌ای

 1. به صو ت حرفه‌ای آهنگ گذاری و صدا گذاری شده‌اند.
 2. از تلفیق گرافیک دو بعدی و سه بعدی طراحی شده‌اند.
 3. از انیمت ویژه در آن استفاده شده است.
 4. علاوه بر موضوع اصلی، به موضوعات فرعی نیز پرداخته شده است.
 5. سناریو به شکل اختصاصی و یونیک طراحی شده است.
 6. کاراکترسازی و تصویرسازی به شکل حرفه‌ای انجام شده است.
 7. موقعیت سازی دراماتیک در آن رعایت شده است.
 8. داستان‌ها به شکل حرفه‌ای موقعیت سازی و طراحی شده‌اند.
 9. قدرت انتقال پیام بالایی دارند.

 

برای سفارش موشن گرافی حرفه‌ای سعی کنید از افراد باتجربه که نمونه کار قوی دارند استفاده کنید. لازم به ذکر است هر چقدر موشن گرافیک‌ها به صورت حرفه‌ای تر طراحی و تولید شوند، مبلغ بیشتری از مشتری دریافت خواهد شد زیرا این کار زمان زیادی را می‌طلبد. پیشنهاد ما در این زمینه این است که اگر از بودجه کافی و شرایط لازم در این زمینه بهره می‌برید برای جذب مخاطب و تأثیرگذاری بیشتر حتما از موشن گرافی حرفه‌ای در زمینه تبلیغات و یا معرفی محصولات استفاده کنید

موشن گرافیک با قیمت‌های مختلفی طراحی می‌شود و شما با هر میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

برخی از کاربران دوست دارند از قیمت تمام شده موشن گرافی اطلاعاتی کسب کنند. قیمت ساخت موشن گرافی وابسته به نوع پروژه و هدف شما است. تعرفه ساخت این محصولات به مواردی همچون نوع سناریو، مدت زمان تولید، دو بعدی یا سه بعدی بودن، نوع صداگذاری و گویندگی و موارد اینچنینی وابسته است به همین خاطر ما نمی‌توانیم یک مبلغ خاصی برای انجام این کار معین کنیم.

موشن گرافیک خوب علاوه بر داشتن قیمت معقولانه و مناسب با بودجه مشتری، دارای ویژگی‌هایی است که از مهم‌ترین آن می‌توان به کاربر پسند بودن، نتیجه پذیری بالا، انتقال پیام در مدت زمان کم، تأثیرگذاری بالا اشاره کرد.

لازم به ذکر است خدمات و تعرفه تولید موشن گرافیک باید به صورت شفاف در اختیار مشتری قرار بگیرد.

طراحی و ساخت موشن گرافی ها معمولا کار پیچیده و زمان‌بری است بخاطر همین تمامی طراحان و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند نمی‌توانند یک قیمت واحدی برای این کار در نظر بگیرند. قبل از ساخت موشن گرافی، هزینه‌ها به طور کامل برآورد شده و به مواردی همچون محل اکران تیزر نوع ساخت موشن، سناریو و…  دقت می‌شود. معمولا برای موشن گرافی‌های ساده و ابتدایی که زمان زیادی برای طراحی نداشته و صداگذاری نیز نشده‌اند هزینه کمتری صرف می‌شود و در نهایت این مشتری است که قیمت تمام شده کار موشن گرافی را تعیین خواهد کرد

یکی از انواع موشن گرافیک، موشن تبلیغاتی است. بهترین و پرمخاطب‌ترین روشی که می‌توانید برای هر نوع تبلیغی استفاده کنید، روش موشن گرافی است. طی سال‌های اخیر با بررسی‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که محتوای تصویری و ویدئویی خوب تأثیر بیشتری در مقایسه با محتوای متنی و سایر روش‌های تبلیغاتی دارد.از موشن گرافی تبلیغاتی برای ارتقاء برند، توصیف محصولات و خدمات و موضوعات مختلف استفاده می‌شود.موشن تبلیغاتی با نام دیگر نقاشی متحرک نیز شناخته می‌شود که امروزه در اغلب وب‌سایت‌ها از آن استفاده می‌شود.

چرا موشن گرافیک را برای تبلیغات استفاده کنیم؟

یکی از موثرترین روش‌های انتقال اطلاعات، استفاده از محتوای ویدئویی است. تجربه نشان داده موشن گرافی مشتریان بیشتری را جذب کرده است و امروزه سرمایه گذاران بخش بزرگی از مبلغ تبلیغات را به موشن گرافی اختصاص داده‌اند.موشن تبلیغاتی با استفاده از افکت‌های مخصوص Adobe ساخته می‌شود. البته به جز این مورد، برای ساخت انیمیشن‌ها از HTML5 نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی تمام آن چیزی که موجب می‌شود سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد از روش موشن گرافی برای تبلیغ محصول خود استفاده کنند، جذابیت بیشتر آن برای مخاطبان هدف است.

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بـهنما