استودیو گرافیک بهنما

داشتن ظاهری زیبا و جذاب و توانایی برقراری ارتباط موثر، لازمه ی موفقیت هر کسب و کاری‌ست و می تواند نقش مؤثری در ایجاد یک برند قوی داشته باشد تا بتواند امکان برقراری ارتباط با مشتریان را به راحتی فراهم نموده، اعتماد آنان را جلب کرده و بتواند در ذهن آن ها جایگاه ویژه ای کسب نماید که این مهم نیز از دیگر وظایف یک استودیو طراحی گرافیکی و تولید محتواست.

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

چرا برند ها به خدمات طراحی گرافیکی نیاز دارند؟

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل برای حضور در فضای دیجیتال و رقابتی امروز و موفقیت پروژه های دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها، برندسازی و داشتن وجه تمایزی نسبت به سایر رقباست، یکی از راههای برندسازی طراحی اصولی و حرفه ای هویت بصری، متناسب با ارزش های کسب و کار است که در استودیو طراحی گرافیکی اجرا می شود ؛ و دیگری محتوای تصویری و ویدئویی خلاقانه و با کیفیت است و این نوع محتواها در بازاریابی مدرن نقش بسیار مهمی در آگاه سازی مخاطبان از هویت برند و آشنایی با محصولات و خدمات شما ایفا می‌کند، از این رو طراحی حرفه ای هویت بصری و تولید محتوای اصولی و استفاده درست از کانال ها و ابزارهای دیجیتال می تواند در تقویت پایه های یک کسب و کاردر جهت آگاهی از برند، افزایش فروش و وفادارسازی مشتریان بسیار تاثیر گذار باشد.

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

خدمات طراحی گرافیکی بهنما شامل چه مواردی می شود؟

مجموعه خدمات استودیو طراحی گرافیک ذکر شده در حوزه تولید محتوا دیگری چون تولید محتوای ویدئویی مانند تیزر های تبلیغاتی، عکاسی محصول، طراحی پوستر‎های تبلیغاتی و… از جمله خدمات ارائه شده در استودیو گرافیک بهنما و همچنین خدمات طراحی گرافیکی چون طراحی هویت بصری، طراحی ست ادرای، طراحی لوگو، لوگو موشن و … از جمله خدمات ارائه شده در استودیو گرافیک و تولید محتوا بهنما است.

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

هزینه استفاده از خدمات استودیو گرافیک چقدر است؟

خدمات هویت بصری شامل طراحی لوگو، طراحی پالت رنگی سازمان، انتخاب فونت اختصاصی، انتخاب الگو‎های اختصاصی و طراحی کارت ویزیت، ست اداری و.. می شود و خدمات تهیه تیزر تبلیغاتی شامل فیلم برداری،  نورپردازی، صدا برداری پایه، تدوین حرفه ای می‌شود که این هزینه ها کاملا بسته به ماهیت ، نیاز و اهداف کسب و کار شما و نیز کیفیت مدنظرتان، متفاوت می‌باشد. شرکت بهنما بر اساس بودجه و توان شما و شرایط بازار و فعالیت رقبایتان در سه سطح قیمتی خدمات طراحی هویت بصری و  و تهیه تیزرهای تبلیغاتی را به شما پیشنهاد می‌دهد

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

استودیو طراحی گرافیکی چه خدماتی ارائه می دهد؟

ما در استودیو گرافیک بهنما خدمات طراحی هویت بصری ، طراحی تبلیغاتی و بازاریابی ،طراحی رابط کاربری ، طراحی در حوزه انتشارات ، طراحی بسته‌بندی ، موشن گرافیک ، طراحی گرافیک محیطی و تصویرسازی به صورت حرفه ای و اختصاصی با توجه به کسب و کار و علایق شما انجام می دهیم .خدمات شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما شامل دیجیتال برندینگ، طراحی هویت بصری، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و وب اپلیکیشن،خدمات شبکه های اجتماعی،خدمات سئو وبسایت ،استودیو گرافیک ،اینستاگرام مارکتینگ ،  خدمات برگزاری کمپین تبلیغاتی آنلاین و… می باشند. 

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

چه برند هایی خدمات گرافیکی خود را به ما سپرده اند؟

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

چرا معتقدیم بهنما انتخاب مناسبی برای طراحی گرافیکی است ؟

میزان موفقیت کسب و کار شما تنها به کیفیت بالا، تنوع محصولات و خدمات شما بستگی ندارد، بلکه نوع عرضه آن به مخاطب است که در کنار کیفیت محصولات و خدمات شما می تواند به موفقیت کسب وکارتان منجر بشود. تیم استودیو گرافیک و تولید محتوا شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما با هنر، خلاقیت و تخصص سعی دارد تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی و تولید محتوا را به شما ارائه دهند.

 

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

شرکت دیجیتال مارکتینگ بهنما

سوالات متداول

شاید بتوان دلیل اهمیت طراحی گرافیک به‌عنوان یک هنر که بر ایده‌پردازی و جلوه‌های بصری تمرکز دارد را معرفی یا شناسایی خدمات و محصولات کسب‌وکار‌های مختلف به مشتریان دانست. به‌ طوری‌که نفع آن به‌طور مستقیم شامل حال خریدار و فروشنده می‌شود. البته از طراحی گرافیک در یک تعریف دیگر به‌ عنوان طراحی اطلاعات نیز یاد می‌شود که به‌ واسطه آن، اطلاعات و داده‌های مربوط به زمینه‌های مختلف خدماتی در قالب‌های خاص ارائه می‌گردد و نتیجه آن ترغیب مخاطب به جستجو و بررسی‌های بیشتر برای تطابق بهتر نیاز خود با موارد موجود و تامین آنها خواهد بود. اما در کل می‌توان نمایش و آگاهی بخشیدن باهدف جلب مشتریان و ماندگار شدن در ذهن آن‌ها را اصلی‌ترین کاربرد طراحی گرافیک دانست.

نخستین اقدام برای قدم نهادن در مسیر طراحی گرافیک و خلق آثار مبتنی بر هنر و خلاقیت، یادگیری و شناخت انواع نرم‌افزار‌های گرافیکی است. امروزه نرم‌افزار‌های متعددی برای استفاده در این زمینه، طراحی و توسعه داده‌شده‌اند که هر یک دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی هستند. از همین‌رو دست طراحان و کاربران برای انتخاب یک ابزار مناسب کاملاً باز بوده و می‌توانند متناسب با نیاز خود، از یک نرم‌افزار خوب و با‌کیفیت استفاده کنند. با توجه به تنوع این برنامه‌ها، پارامتر‌های مختلفی در انتخاب بهترین نرم‌افزار گرافیکی مؤثر بوده که امکانات، ویژگی‌ها، رضایت کاربران، هزینه آن‌ها و همچنین برخورداری از یک رابط کاربری خوب، از آن جمله هستند. با این‌حال برخی از بهترین و پرکاربرد‌ترین نرم‌افزار‌های گرافیکی عبارتند از:

 • فتوشاپ
 • ایلستریتور
 • کورل دراو
 • گیمپ
 • بلندر
 • ایندیزاین
 • اینک اسکیپ

برای شروع کافیست با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، کارشناسان بهنما در گام نخست به کسب اطلاعات اولیه در رابطه با ماهیت کسب و کار شما، انتظارت شما و…  خواهند پرداخت . پس از این مرحله پیشنهادات بهنما در رابطه با انواع مختلف طراحی هویت بصری و تیزر تبلیغاتی،  تخمین بودجه و زمان اجرای پروژه و… به شما ارئه خواهد شد . پس از این مرحله و عقد قرار داد فرایند طراحی شما آغاز خواهد شد. در ادامه نیز بر اساس همین المان های گرافیکی انتخاب شده طراحی لوگو، سربرگ، کارت ویزیت، ظاهر وب سایت و شبکه های اجتماعی به گونه ای انجام خواهد شد تا دارای یک انسجام بصری متناسب با ماهیت کسب وکار شما باشد . طراحی هویت بصری موجب می شود تا برند سازی کسب وکار شما با کیفیت بهتری انجام شود به علاوه اینکه موجب جایگاه یابی موفق‎تر کسب وکار شما در مقایسه با رقیبان شما گردد. کلیه خدمات هویت بصری توسط شرکت بهنما برای افراد و یا کسب وکار های مختلف به انجام می رسد

کسب و کار‌ها به خدمات طراحان گرافیک و شرکت طراحی گرافیکی حرفه‌ای برای ایجاد مواد بازاریابی موثر مانند بروشور، کارت ویزیت، بنر و غیره و گاهی اوقات برای خدمات طراحی رزومه نیاز دارند. طراحی گرافیک شامل طراحی و توسعه یک لوگو است که می‌تواند به ایجاد تصویر برند کمک کند. می‌توانید دفترچه‌های یادداشت سفارشی را با آرم کسب و کارتان که روی آنها حک شده است، دریافت کنید.

همچنین شامل طراحی اپلیکیشن‌های موبایل و صفحات رسانه‌های اجتماعی انحصاری برای تبلیغات کسب و کار است. طراحی گرافیکی نه تنها به معنای زیباتر کردن آن است، بلکه فواید بسیار بیشتری به جز زیبا و جذاب جلوه دادن چیزی دارد.

مزایای بسیاری از طراحی گرافیک برای کسب و کار‌‌ها وجود دارد که به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد، طراحی گرافیک می‌تواند به تقویت کمپین بازاریابی و تبلیغات شما با کمک ارتباطات بصری موثر، اطلاع رسانی، آموزش یا متقاعد کردن مخاطبان هدف شما و تبدیل آنها به فروش کمک کند. اینجاست که اهمیت استفاده از یک شرکت طراحی گرافیکی حرفه‌ای و با سابقه بسیار اهمیت پیدا می‌کن

طراحی گرافیک یک زمینه متنوع و خلاقانه است که از تصاویر برای انتقال ایده‌ها و حل مشکلات استفاده می‌کند. از آنجایی که طراحی گرافیک با طیف گسترده‌ای از چالش‌ها مقابله می‌کند، طراحی گرافیک را می‌توان به ۷ حوزه مختلف تقسیم کرد. که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 1. طراحی وب

در دنیای مدرن ما، طراحی وب به سرعت به یکی از با ارزش‌ترین مهارت‌ها برای متخصصان خلاق تبدیل می‌شود. این رشته از طراحی گرافیک، فناوری و اصول سنتی ترکیب‌بندی و فرم را برای ایجاد رسانه دیجیتال ترکیب می‌کند.

 1. UIو طراحی تعاملی

مانند طراحی وب، UI  (رابط کاربری) و طراحی تعاملی به مهارت‌های ارزشمندی تبدیل شده‌اند. این زمینه روی پر کردن شکاف بین محاسبات پیچیده و تجربه کاربر از طریق فرم‌ها و طرح‌بندی‌های بصری دلپذیر تمرکز دارد.

 1. طراحی تبلیغات و بازاریابی

 هر سازمانی در جهان به تبلیغات و بازاریابی بصری متکی است، خواه برای تشکیل هویت برند داخلی یا جذب مشتری استفاده شود.

 1. موشن گرافیک و انیمیشن

موشن گرافیک، روی متحرک‌سازی رسانه‌های بصری تمرکز دارد. این شامل همه موارد از تایپوگرافی گرفته تا تصویرسازی و غیره است. به عنوان یک زمینه نسبتا جدید در طراحی گرافیک، موشن گرافیک و انیمیشن، فرصت های هیجان انگیزی را برای ایجاد تعادل بین مهارت‌های فنی و خلاق ارائه می‌دهد.

 1. طراحی بسته بندی

بسته بندی محصول در همه جا وجود دارد، از غذایی که می‌خوریم تا وسایلی که می‌خریم. طراحی حرفه‌ای در بسته بندی به شما امکان می‌دهد خلاقیت و استراتژی های برندسازی، طراحی تبلیغات را به همراه جنبه‌های فنی ساخت، ماکت‌های سه بعدی و چاپ به کار بگیرید.

 1. تصویرسازی

طراحی اساس اکثر شیوه‌های هنری، به ویژه تصویرسازی است. به عنوان یک تصویرگر گرافیکی، شما این شانس را خواهید داشت که هویت‌های بصری، پوشش هنری و موارد دیگر را با استفاده از اصول اساسی فرم، رنگ و ترکیب بندی ایجاد کنید.

 1. چاپ و طراحی تایپوگرافی

در این زمینه طراحان بر توسعه، سازماندهی و مدیریت رسانه‌های تصویری که اغلب به صورت انبوه تولید می‌شوند، تمرکز می‌کنند. این شامل کتاب، مجلات و موارد دیگر می‌شود. طراحان نشریات و تایپوگرافی با توسعه مهارت در چاپ، هماهنگی طراحی صفحه‌بندی سرمقاله و ارتباطات حروف‌چینی، رسانه های بصری منسجمی را ایجاد می‌کنن

هدف و کاربرد اصلی طراحی گرافیک برقراری ارتباط است. طراحی گرافیک در درجه اول ارتباط بصری است. از تایپوگرافی، تصاویر و رنگ‌ها برای نمایش ایده‌ها یا پیام‌های خاص استفاده می‌کند.

طراحی گرافیک عکس، تصویرسازی و موشن گرافیک را با هم ترکیب می‌کند تا طرح‌های جذابی را ایجاد کند که می‌تواند توجه بینندگان را به خود جلب و آنها را به فروش برساند و راه های جدیدی را برای تجارت باز کند.جذابیت بصری در طراحی وب مهم است زیرا بینندگان را تشویق می‌کند تا با تحریک حواس جذاب و ایجاد حس ارتباط، افکار خود را به اشتراک بگذارند.اهداف و کاربردهای طراحی گرافیک متنوع است، در زیر به چند مورد از اهداف کلیدی طراحی گرافیک اشاره می‌شود

پایه گذاری استراتژی برندسازی

هدف اصلی طراحی گرافیک ایجاد یک پایه قوی برای استراتژی برندسازی است. این در مورد تمرکز بر ایجاد لوگوهایی است که مخاطبان هدف بتوانند با تصویر برند شرکت مرتبط شوند.

این لوگو با ترکیب قواعد هماهنگی هنری، مطالعه تاثیر رنگ و شکل بر روانشناسی انسان، وضعیت موجود در بازار، ماموریت و چشم انداز کسب و کار و استراتژی برندسازی طراحی و ساخته شده است.

آژانس‌های برندینگ و شرکت طراحی گرافیکی می‌توانند در طراحی لوگو کمک کنند، که مصرف‌کننده به راحتی می‌تواند آن را شناسایی کرده و با اهداف برند مرتبط کند و در برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی برندسازی کمک می‌کند.این استراتژی شامل چاپ مواد بازاریابی مانند پوستر، کارت ویزیت، بنر و غیره و طراحی وب سایت، برنامه‌های موبایل، صفحات رسانه‌های اجتماعی و غیره است.

زیباسازی

اگرچه همه ما می‌دانیم که محتوا و کارکرد‌ها در مقایسه با زیبایی شناسی اهمیت بیشتری دارند، اما مردم هنوز جذب زیبایی می‌شوند و معتقدند آنچه خوب به نظر می‌رسد، خوب است.بنابراین هدف از طراحی گرافیک، زیباسازی مطالب تبلیغاتی، جذاب و شیک جلوه دادن آن است.

جلب توجه مصرف کنندگان و ایجاد تفکر مثبت در مورد محصولات و برند بسیار مهم است. داشتن یک تصویر مثبت می‌تواند در  زمان‌های رقابت شدید بسیار مفید باشد.

افزایش تجربه کاربری

نرم افزار طراحی گرافیک به طور گسترده‌ای هم در مواد چاپی و هم در انواع رابط‌ها استفاده می‌شود. مردم حوصله خواندن محتوای طولانی را چه در یک بروشور و چه در وب سایت شرکت ندارند.

طراحی گرافیکی می‌تواند بلوک‌های بزرگی از محتوا را به تصاویر یا گرافیک‌های جالب تبدیل کند. گرافیک‌ها یا تصاویر طراحی شده می‌توانند به راحتی اطلاعات یا پیام را به روشی ظریف منتقل کنند. تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند زیرا بیننده نیازی به صرف زمان برای خواندن اطلاعات زیادی ندارد.

بهبود ناوبری

عناصر گرافیکی سفارشی شده به بهبود ناوبری و افزایش قابلیت استفاده کمک می‌کنند. گرافیک به ناوبری آسان از طریق وب سایت یا برنامه کمک می‌کند، به طوری که تأثیر زیادی بر تبدیل و حفظ بینندگان دارد. علاوه بر این، کاربران از مشاهده عناصر بصری شیک و ترکیب هارمونیک لذت زیبایی شناختی نیز می‌برند.

حتی اگر کارمندانی دارید که می‌توانند طراحی گرافیکی برای برند شما انجام دهند، توصیه می‌شود در خدمات طراحی گرافیک حرفه‌ای سرمایه گذاری کنید.کارمندان شما برای مشاغل خاصی استخدام می‌شوند و اگر روی طراحی گرافیک تمرکز کنند، کار آنها می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد.استخدام طراحان گرافیک حرفه‌ای به بهبود دیده شدن برند شما کمک می‌کند و در عین حال به کارمندان شما اجازه می‌دهد تا روی کار خود تمرکز کنند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه با شرکت طراحی گرافیکی حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید و سفارش طراحی گرافیکی بدهید. ایده‌ها و موارد مورد نظر خود را با آن‌ها در میان بگذارید تا بتوانید به بهترین طراحی گرافیکی برای شرکت خود دست پیدا کنید.

امروزه تنها داشتن اصول اولیه برای فروش بیشتر و موفقیت برای شرکت‌ها کافی نیست. علاوه بر پایه‌های اصلی، یک کسب و کار باید از ظاهر زیبا و طراحی گرافیکی درجه یک برای محصولات خود استفاده کند. با استفاده از شرکت طراحی گرافیکی، شرکت‌ها و موسسات می‌توانند برند خود را هرچه بهتر به بازار هدف خود معرفی کنند.

برای طراحی کاتالوگ و پوستر کاملا بی‌نقص و حرفه‌ای، نیازمند یک گرافیست متخصص و با تجربه خواهیم بود. این فرد باید به صورت کامل با صنعت چاپ آشنایی داشته باشد و در مواردی از جمله انواع رنگ‌های مورد استفاده، نوع کادر بندی، توجه به فونت و سایز مناسب کادر و حاشیه، تعداد صفحات و… نیز مسلط باشد تا بتوان یک کار با کیفیت را چاپ کرد و تحویل مشتری دهد.

در زمان طراحی پوستر می‌بایست تا حد امکان توضیحات محصول مورد نظر به صورت خلاصه و مفید ثبت شود. با مطالب ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که حرفه‌ای بودن طراحی کاتالوگ و پوستر در افزایش و جذب مخاطب، بازدهی بهتر تبلیغات، افزایش عرضه محصولات و ارائه خدمات به متقاضیان، گسترش و معروف شدن برند و… تاثیر بسزایی دارد.

چیدمان پست‌های اینستاگرام دقیقا مانند ویترین یک فروشگاه است که باید کاملا منظم، با سلیقه و بر اساس نیاز مخاطب طراحی و چیدمان شود. اهمیت به کاور پست اینستاگرام باعث افزایش فروش محصول و فالوور می‌شود. به منظور طراحی کاور پست اینستاگرام خود، باید وقت بسیاری صرف کرد تا کاوری عالی با محتوای ارزشمند تولید شود.

امروزه بسیاری از افراد برای طراحی انواع کاور پست اینستاگرام، آموزش دیده‌اند که به صورت کاملا حرفه‌ای و با در نظر گرفتن نیاز کاربر اقدام به طراحی می‌کنند. استاندارد بودن سایز کاور، جلب توجه کاربر با یک عکس کاور جذاب، استفاده از طیف رنگی مشابه و… از نکات مهم در زمان طراحی کاور مخصوص پست اینستاگرام است.

لیبل یا برچسب از سری محصولاتی است که به‌ عنوان لازمه کاری اکثر مشاغل و کسب‌وکار‌های تجاری به‌ حساب می‌آید. طراحی لیبل باهدف استفاده در زمینه‌های مختلف به‌ویژه صنایع تولیدی نظیر مواد غذایی، دارویی و بهداشتی صورت می‌گیرد. اما اصلی‌ترین هدف استفاده از برچسب‌های تبلیغاتی، کاهش هزینه‌ها و رعایت اصول بهداشتی است. از همین‌رو می‌توان طراحی لیبل را بسیار کاربردی و ارزشمند دانست که تأثیر قابل‌توجهی در جذب مخاطب و اولویت بخشیدن به انتخاب مصرف‌کنندگان دارد. البته استفاده از ایده‌های بکر و خلاقانه در این راستا، اهمیت زیادی داشته و کمک شایانی به مخاطب‌پسند بودن محصول می‌کند.

از ملزومات بسیار مهم هر برند، یک برند‌بوک است که یکپارچه‌سازی کلیه عناصر بصری اعم از لوگو، رنگ‌سازمانی، فونت، اندازه و سایر شناسه‌هایی که در برندسازی و ایجاد هویت تجاری مورد‌توجه هستند را بر‌عهده دارد. آماده‌سازی چنین آیتمی، پیاده‌سازی دقیق هر آنچه در تعریف شخصیت یک برند نقش دارد را سهولت بخشیده و دغدغه‌ای بابت معرفی هویت تجاری یک شرکت وجود نخواهد داشت. در‌واقع برندبوک، مجموعه‌ المان‌های بصری یک برند از آرم گرفته تا رنگ‌ها، محل جایگذاری لوگو، نوع فونت، اندازه‌ها و موارد بسیار دیگر است که یک گرافیست برای اجرای پروژه‌های پیش رو به آن‌ها نیاز دارد.

امروزه در دنیا استفاده از طراحی‌های سه‌بعدی و انتشار آن از طریق رسانه‌های مختلف، یک ایده بسیار محبوب و جذاب به شمار می‌رود و کسب‌وکار‌های زیادی علاقه‌مند به استفاده از آن هستند. به‌طورکلی می‌توان طراحی سه‌بعدی را مدل‌سازی و تبدیل یک جسم یا تصویر در بعد‌های بیشتر دانست که توسط ابزار‌های تخصصی و با کمک علم گرافیک رایانه‌ای انجام می‌پذیرد. در‌واقع این شیوه نیز از راه‌های معرفی خدمات و محصولات به شکلی بهینه و مؤثر است که مخاطبان بسیاری داشته و انجام آن می‌تواند یک تحول در بازاریابی و برندینگ باشد.

یکی از بهترین و تأثیرگذارترین روش‌ها برای آگاهی بخشی به مشتریان از محصولات یا خدماتی خاص، استفاده از تبلیغات محیطی است. این راهکار از عوامل بسیار مفید و ارزشمند برای افزایش سطح فروش و کمک به گسترش خدمات شرکت‌های مختلف است که امروزه علاقه‌مندان بسیاری نیز دارد. این دسته از روش‌های بازاریابی و تبلیغات شامل انواع و اقسام گوناگونی هستند که برخی از آن‌ها عبارتنداز:

 • بیلبورد‌های تبلیغاتی
 • تبلیغات محیطی متحرک مانند اتوبوس‌ها
 • تابلو‌های دیجیتال مانند تلویزیون شهری
 • تبلیغات ترانزیتی در ایستگاه‌های اتوبوس و پایانه‌های مسافربری
 • تابلو‌های روی پل‌ها و زیرگذر‌ها

طراحی بیلبورد نیز ازجمله موفق‌ترین شیوه‌ها در تبلیغات و بازاریابی و به‌ویژه برندسازی است. به‌ طوری‌که در این سالها، این ابزار به‌عنوان یکی از اطمینان‌بخش‌ترین راهکار‌های معرفی و فروش محصولات در میان کسب‌وکار‌ها و مخاطبان آن‌ها شناخته می‌شود. از همین‌رو، با وجود روی کار آمدن شیوه‌های مدرن و دیجیتالی در عرصه تبلیغات، محبوبیت بیلبورد‌ها همچنان پابرجا بوده و تقاضا برای استفاده از آن‌ها بسیار زیاد است. البته آنچه در تأثیرگذاری این روش بر روی مشتریان و نظرات آن‌ها نقش زیادی دارد، استفاده از ایده‌های تازه و طرح‌های جذاب است. به‌ طوری‌که به‌ راحتی در معرض دید جامعه و مخاطبان هدف قرار بگیرد.

در عرصه بازاریابی و تبلیغات، تصویر و طراحی از اهمیت و تأثیرگذاری بیشتری برخوردار است و می‌توان آن را برتر از متن و توضیحات دانست. این همان دلیلی است که بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی، تصویرسازی را عامل موفقیت خود می‌دانند. البته در صورت تصویرسازی نادرست، احتمال شکست برخی کمپین‌ها نیز محتمل است اما آنچه تاکنون ثابت گردیده، ارائه تصاویر جذاب برای جلب نظر و توجه مخاطب است. در‌واقع ابتدا مشتریان بالقوه، جذب تصویرسازی خاص یک برند می‌شوند و در ادامه به شنیدن پیام تبلیغاتی آن‌ها تمایل نشان داده و به مشتریان فعلی آن‌ها مبدل می‌گردند.

طراحی بسته‌بندی به پکیجینگ یک محصول اشاره دارد که علاوه‌بر محافظت از آن، بیانگر هویت و شخصیت برند تولیدی نیز هست. این مفهوم را می‌توان مجموعه‌ای از المان‌های هنری و گرافیکی دانست که از ساختار، عناصر و رنگ‌های به خصوصی همراه با متن و توضیحات مربوط به محصول مورد‌نظر برخوردار بوده و مشتری را به خرید و استفاده از آن تشویق می‌کند. بنابراین می‌توان اهمیت طراحی بسته‌بندی را در فروش و بازاریابی یک محصول بسیار زیاد دانست. زیرا بسته‌بندی شیک و جذاب محصولات به دلیل بهره‌مندی از فاکتور زیبایی، باعث جلب‌توجه مشتریان و افزایش تقاضا برای خرید می‌شود.

بروشور یک ابزار جامع و بسیار مفید برای انتقال سریع اطلاعات مربوط به یک فعالیت است که در صورت اجرای صحیح و حرفه‌ای، می‌تواند تأثیر عمده‌ای در معرفی خدمات یک کسب‌وکار داشته باشد. در‌واقع طراحی بروشور باید به‌گونه‌ای صورت بگیرد که نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و در یک نگاه، مطالب و توضیحات مفیدی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. استفاده از ایده‌های جالب در طراحی و حتی ابعاد و نوع برش یا تاخوردگی برگه مورداستفاده، در رسیدن به اهداف مورد انتظار نقش پر‌رنگ و بااهمیتی دارد.

ست اداری ازجمله ملزومات مهم برای انجام مکاتبات و مراودات یک مجموعه تجاری یا اداری به‌حساب می‌آید که بیانگر نظم شرکت و اهمیت دادن به برند و یا مشتریان بوده و شامل اقلامی نظیر سربرگ  A4و A5، پاکت نامه در ابعاد ملخی، A4 و A5، فاکتور‌های اختصاصی، برگه یادداشت، فولدر، کارت ویزیت، لیبل و... می‌شود. آنچه در چاپ و آماده‌سازی این اوراق یا ابزار‌های کاربردی اهمیت ویژه‌ای دارد، رعایت اصل هماهنگی عناصر و هارمونی رنگ‌ها در طراحی است. به‌طوری‌که این یکپارچگی، نوع عملکرد و استراتژی کلی برند را معرفی و تداعی نماید.

تیزر، نوعی تبلیغات بصری با بازخورد بسیار عالی است که ازجمله روش‌های اصولی بازاریابی محسوب می‌شود و این روز‌ها، موردتوجه بسیاری از مشاغل و برند‌ها نیز واقع گردیده است. این شیوه را می‌توان یک سکوی پرتاب برای محصولات ناشناخته دانست که در قالب یک محتوای تصویری، اطلاعات لازم را در رابطه با نوع محصول و ویژگی‌های آن به مخاطب ارائه می‌نماید. در‌واقع به این وسیله تلاش می‌شود که با بیان خلاصه‌وار مزایا و مشخصات یک کالا یا خدمات، حس کنجکاوی بینندگان را برانگیخته و آن‌ها را تشویق به خرید کنند.

 آژانـــس دیجیــــتال مارکتینگ بـهـنما

۰۹۱۲-۳۴۹۸۷۵۵ | ۰۲۱-۸۸۸۰۷۹۳۰

مجله بهنما

صفر تا صد هویت بصری و تاثیر آن بر برند شما

تجارت در عصر حاضر می‌تواند پیچیدگی‌های بیش‌تری نسبت به قبل …

بیش تر بخوانید
تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

تفاوت نام تجاری با هویت بصری چیست؟

هویت برند و هویت بصری دو مفهوم متفاوت هستند که …

بیش تر بخوانید

همه چیز درباره هویت بصری برند

هویت بصری مجموعه‌ای از عناصر بصری بوده که در خدمت …

بیش تر بخوانید
آشنایی با پرسونال برندینگ (برندسازی شخصی)

آشنایی با پرسونال برندینگ (برندسازی شخصی)

پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی ازجمله اصطلاحاتی است که امروزه …

بیش تر بخوانید
۵/۵ - (۱ امتیاز)