Behnamagroup

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

نویسنده: مریم گودرزی

این روزها گذران زندگی بدون اینترنت تقریباً غیرممکن است. امروزه بیش از 170 میلیون نفر به طور منظم از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. ارتباط بیش از پیش مردم با ابزارهای دیجیتال باعث شده که مفهوم دیجیتال مارکتینگ و تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار را بیشتر از گذشته بشنویم. باتوجه به در دسترس بودن اینترنت و استفاده روزافزون مردم از این فضا نیاز است که کسب و کارها حضور فعال و هدفمندی داشته باشند تا مشتریان بیشتری داشته باشند و شناخته شده‌تر باشند.

در این مقاله قصد داریم که اول بدانیم دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چه تعریفی دارد، چرا باید در کسب و کار‌ها این حوزه را وارد کرد، چه حوزه‌هایی را شامل می‌شود و چه تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار دارد.

دیجیتال مارکتینگ چیست

اگر بخواهیم تعریفی ساده از این مفهوم ارائه دهیم باید بگوییم که هر زمانی که بخواهیم برای معرفی و فروش محصولات و خدمات از فضای دیجیتال و ابزارهای دیجیتال استفاد کنیم بازاریابی دیجیتال انجام داده‌ایم. مثلاً از گوگل، سوشال مدیا، وبسایت، ایمیل و … استفاده کنیم تا با مشتریانمان ارتباط برقرار کنیم.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

با‌ توجه به اینکه این روزها تعداد کاربران اینترنت در حال افزایش هستند، امروزه شاهد این هستیم که اغلب کاربران از فروشگاه‌های اینترنتی خرید می‌کنند. از آنجا که امروزه شیوه تصمیم گیری و رفتار مصرف کنندگان تغییر کرده و افراد بیشتر از آنکه به حرف و نظر شما درباره برندتان اهمیت بدهند، کامنت‌های مردم در فضای مجازی و یا نظر کاربران در وب سایت شما را قبول دارند.

پس فارغ از اینکه این حوزه در کسب و کارها می‌تواند کمک کننده باشد، امروزه شما ” نیاز ” دارید تا در این فضا حضور جدی داشته باشید.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

1.قابلیت اندازه گیری :

قطعاً یک وبسایت و سوشال مدیا مهم‌ترین ابزار بازاریابی برای شما هستند چرا که به شما این امکان را می‌دهند که بینش دقیق و مناسبی به صورت کمی از رفتار مصرف کننده داشته باشید. در واقع شما می‌توانید با تجزیه و تحلیل دیتاهای بدست آمده به خوبی  تغییرات را نظارت کنید. همین ویژگی به شما کمک می‌کند برای گام‌های بعدی بهتر برنامه ریزی و تصمیم گیری کنید.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

2.مقرون به صرفه:

دیجیتال مارکتینگ این بستر را برای کسب و کار‌های کوچک فراهم کرده که بتوانند با هزینه‌ای کمتر در کنار رقبا، دسترسی بیشتری به مخاطبان داشته باشند. از این نکته نباید غافل شد که تبلیغات آنلاین در مقایسه با تبلیغات سنتی هزینه کمتری دارد و در عین حال با تبلیغات آنلاین امکان بازخورد و ارزیابی عملکرد خواهید داشت.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

3.سرعت بالا:

فرآیند تولید و انتشار تبلیغات چاپی بسیار زمانبر است در حالی که شما در فضای مجازی پیام خود را سریع تر دریافت می‌کنید.

مثلاً یک آگهی ممکن است چندین روز طول بکشد تا در روزنامه منتشر شود ولی انتشار بنر تبلیغاتی آنلاین فقط چند دقیقه از وقت شما را می‌گیرد ضمن اینکه می‌توانید ببینید چند نفر بنر شما را دیده‌اند و حتی نظراتشان را بخوانید.

دیجیتال مارکتینگ چیست

4.افزایش تعامل :

از آنجا که بازاریابی دیجیتال با استفاده از بازارهای دیجیتال و معمولاً آنلاین انجام می‌شود، امکان دسترسی به مخاطبین بیشتری را به ما می‌دهد و از این جهت مزیتی رقابتی در برابر کسب و کارهای سنتی است. شما تنها چیزی که برای تعامل بالا با مخاطبان خود به آن نیاز دارید خلاقیت در ارتباط و انتخاب استراتژی مناسب است. با توجه به دلایل ذکر شده در بالا، بازاریابی دیجیتال فضای مناسبی را برای فعالیت بهتر با بازدهی موثرتر فراهم می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ برای اولین بار در دهه 1990 استفاده شد. در آن زمان پلتفرم‌ها تنها اجازه‌ی جستجو و جمع آوری اطلاعات را به کاربران می دادند، آنها اجازه نشر اطلاعات را نداشتند. به مرور بنرهای قابل کلیک، یاهو و تولد گوگل باعث تغییرات زیادی در فضای دیجیتال مارکتینگ شد و شرکت‌ها به دنبال راهی بودند تا وبسایت‌های خود را بهبود ببخشند.

به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، فضای فعالیتی این حوزه گسترش یافت.

تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر کسب و کار

تفاوت بازاریابی سنتی و مدرن

در ابتدا نیاز است که تعریف دقیقی از بازاریابی به شکل سنتی و مدرن بخوانید تا درک تفاوت‌ها راحت‌تر شود.

بازاریابی سنتی: بازاریابی آفلاین برای فروش کالاها قبل از ظهور اینترنت است، اما بدین معنا نیست که ما در حال حاضر نباید از این بازاریابی استفاده کنیم بلکه باید این نکته را در نظر داشته باشیم که این نوع از بازاریابی هزینه و زمان زیادی را می‌طلبد تا به سطح دلخواهی از فروش و شهرت برسیم.

بازاریابی مدرن : این حوزه از بازاریابی از افراد خلاق و مبتکر تشکیل شده و با استفاده از ابزارهای مدرن و سریع به دنبال دسترسی حداکثری با کمترین قیمت به مخاطبین خود هستند.

در ادامه مطلب با شرح تفاوت ها با شما هستیم.

• هدف بازاریابی سنتی فروش بیشتر برای کسب سود بالاتر می‌باشد. این در حالی است که بازاریابی مدرن به دنبال کسب رضایت مشتری و ایجاد شبکه‌ی تعاملی برای داشتن مخاطبان وفادار است.

• یکی از معایب بازاریابی سنتی محدودیت ارتباط با مشتری است در حالی که در بازاریابی مدرن مخاطبان شما بدون محدودیت زمانی و مکانی می‌توانند با شما در تعامل باشند.

• سرعت انتقال اطلاعات در بازاریابی مدرن در مقایسه با بازرایابی سنتی به مراتب بیشتر است.

• به دلیل استفاده روزافزون افراد از شبکه‌های اجتماعی، امکان جذب مشتری بیشتر در این فضا بیشتر و صرف هزینه و وقت، کمتر است.

• با پیشرفت تکنولوژی و تنوع ابزارهای موجود، تولید محتوا در بازاریابی مدرن به شدت راحت‌تر و بسیار گسترده‌تر از بازاریابی آفلاین است (شما در بازاریابی مدرن می‌توانید محتوای خود را به صورت عکس، متن، فیلم، صوت و … ارائه دهید.)

• در بازایابی مدرن بستری عالی برای شناخت مشتری و آگاهی یافتن از نیازها و انتظارات او در بازه زمانی کوتاه‌تری فراهم است.

• بازاریابی مدرن و در نوع گسترده آن دیجیتال مارکتینگ توانایی انتخاب کردن مخاطبین هدف را باتوجه به مکان، جنسیت، سن، میزان تحصیلات و … دارد.

• تبلیغات در بازاریابی مدرن در برابر بازاریابی سنتی کم هزینه‌تر است اما اگر به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام شود، به دلیل ماهیت ریسک پذیری بالای کار و هزینه‌های بالاتر ممکن است تغییرات چندانی در میزان سود کسب و کارهای کوچک ایجاد نکند و در بعضی موارد زیان‌ده هم باشد. لذا انتخاب نوع تبلیغات و میزان هزینه باید با دقت بیشتر و با استراتژی انجام شود تا نتیجه دلخواه بدست آید.

• در بازاریابی سنتی ارائه تمامی محصولات به مکان وسیع و صرف هزینه زیادی نیاز دارد در حالیکه در بازاریابی مدرن ما این مشکل را نداریم.

• در بازاریابی سنتی برای تعامل و ارتباط با مشتریان نیاز به حضور فیزیکی آنها داریم در حالی که در بازاریابی دیجیتال ارتباط با طیف وسیعی از مخاطبان بدون محدودیت جغرافیایی صورت می پذیرد.

حوزه‌های بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ چیست

از آنجا که تعریف دیجیتال مارکتینگ، آگاه سازی از برند، افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر و رضایت او در فضای دیجیتال و با استفاده از ابزارهای دیجیتال است، شناخت و کسب مهارت در این حوزه‌ها بی تردید شانس موفقیت را بالا می‌برد.

به دلیل گستردگی و تنوع حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ در ادامه به شرح مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنها می‌پردازیم: بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (Search Engine Optimizer SEO):

دیجیتال مارکتینگ چیست

سئو، مجموعه فعالیت‌هایی است که باعث می‌شود تا سایت شما در نتایج سرچ گوگل رتبه بالاتری داشته باشد. 81 درصد از مردم برای دستیابی به کالاها و دریافت خدمات خود آنلاین سرچ می کنند. این جمله نشان از اهمیت و حساسیت این موضوع برای کسب کارهاست که وبسایت خود را طوری طراحی کنند و روی SEO آن کار کنند که در صفحه اول جستجو به مخاطب نمایش داده شود. در این متد با بهره گیری از شیوه‌های طراحی سایت و الگوریتم‌های گوگل تلاش در بهبود موقعیت سایت مورد نظر دارند تا با بالا بردن جایگاه سایت در result گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول کاربران سریعتر و راحت تر به سایت وارد شوند.

▪ بازاریابی موتورهای جستجو (SEM: Search Engine Marketing)

دیجیتال مارکتینگ چیست

SEM یک عبارت کلی به معنای هر چیزیست که موجب افزایش حضور شما در اینترنت می‌شود که حتی شامل خود SEO نیز می‌شود. ما امروزه جواب بسیاری از سوالات خود را از موتورهای جستجو (اکثراً گوگل) می‌گیریم. اگر بخواهیم مشتری ما با جستجوی محصول تولیدی ما در نتیجه جستجو وبسایت ما را ببیند و با این کار خود را از رقیبان متمایز کنیم باید این نوع از بازاریابی را بیاموزیم. بازاریابی موتورهای جستجو شامل استفاده از بهینه سازی پولی، مانند پرداخت پول به ازای هر کلیک و یا انواع تبلیغات می شود، این نوع از بازاریابی آنلاین شامل نوعی از تبلیغات به صورت آنلاین در سایت‌ها و پرداخت به ازای هر کلیک کاربر است یعنی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (Pay Per Click :PPC) در این نوع از تبلیغات، جذابیت ظاهری تبلیغ و همچنین خلاقیت اهمیت بسیار زیادی دارد و کاربران را به سمت وبسایت شما می‌کشاند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

▪ بازاریابی محتوا (Content Marketing)

یکی از علل ماندگاری مخاطب در سایت، وجود محتوای مفید و تأثیرگذار به زبان ساده است. کسب و کارهایی که از استراتژی‌های محتوا در کسب و کار خود استفاده می‌کنند در مقایسه با کسب و کارهایی که بازاریابی محتوایی ندارند 6 برابر بیشتر فروش دارند. بازاریابی محتوایی شیوه‌ای از بازاریابی است که در آن سعی در ارائه محتوایی است که بتواند با ساده‌ترین و مناسب‌ترین کلمات، مطلوب‌ترین و ژرفترین تأثیر را بر مخاطبان گذاشته و از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام مارکتینگ به خصوص به انتشار این محتوا بپردازند و مشتریان را به سمت وبسایت شما سوق دهند. در واقع هدف از بازاریابی محتوا، جذب کردن مخاطبان هدف و حفظ آن‌ها و تعامل با آن‌هاست. محتوای ارائه شده در بازاریابی محتوا می‌تواند در فرمت‌های مختلفی چون اخبار و تحلیل آن، ویدیو، کتاب الکترونیکی، راهنما، اینفوگرافیک، پرسش‌ها و پاسخ‌ها، مقاله‌ها، تصاویر و … تولید و منتشر شود.

دیجیتال مارکتینگ چیست

▪ ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ نوع دیگری از دیجیتال مارکتینگ است که به وسیله ایمیل انجام می‌پذیرد. در این نوع مارکتینگ می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان مورد نظر معرفی کرد. ایمیل مارکتینگ یکی از مرسوم ترین شیوه بازاریابی دیجیتال است که با طراحی سایت مناسب، صفحه فرود سایت و ارسال مرتب ایمیل به مشتریان می توانید تعداد مشتریان بالقوه زیاد‌تری را به صورت مشتری راضی نگه دارید و از اهداف آن می‌توان به شناساندن برند به مشتریان، اطلاع رسانی به مشتریان که از جدید‌ترین محصولات و خدمات با خبر شوند، اشاره کرد. زمانی که مشتریان وارد سایت شما می‌شوند و ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهند، در حقیقت علاقمندی خود را به سایت نشان می‌دهند و حتی با خارج شدن از سایت با داشتن ایمیل می‌توانید آنها را به سایت خود برگردانید. همینطور با طراحی کمپین‌های بازاریابی ایمیلی می‌توانید پیشنهاداتی مبنی بر خرید محصول یا استفاده از خدمات را به مخاطبان ارسال کرد. در یک کمپین بسته به بازه زمانی هدف پیش بینی شده، تعداد ایمیل‌ها و مخاطبین هدف و متن پیشنهادی را تعیین و بررسی می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

▪ بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

در این متد با بهره گیری از نرم افزارهای ارتباط جمعی مانند اینستاگرام، فیس‌ بوک، تلگرام، توئیتر و … صورت می‌گیرد. در این نوع از بازاریابی هدف، آگاهی از برند و خدمات و یا محصولات خود به مخاطبان و ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر با آنها و بالفعل کردن مشتریان بالقوه می‌باشد. در این شیوه از بازاریابی نظرات مشتریان بسیار حائز اهمیت است. اگر آنها از خدمات یا محصولات شما راضی باشند، با به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها و اعلام نظرات خود به طور ویژه‌ای کسب و کار شما را تبلیغ می‌کنند (این متد شکلی از بازاریابی دهان به دهان است). به علاوه از دیگر اهداف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی لینک‌دهی سایت به مخاطبان جهت بالا بردن ترافیک وبسایت می‌باشد. تقریباً 75% از مردم هنگام تصمیم گیری برای خرید از شبکه های اجتماعی کمک می‌گیرند. چقدر این آمار می‌تواند برای صاحبین کسب و کار خوشحال کننده و از طرفی نگران کننده باشد. استفاده از روش‌های هدفمند و حساب شده برای بازاریابی در  این حوزه شما را بیشتر به هدفتان می‌رساند.

مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتر چیست و چه مهارت‌هایی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ صنعت مخصوص به خود را داشت تا جاییکه نیاز به مهارت‌هایی احساس شد که باعث گسترش مفهوم و حوزه فعالیت آن شد. اگر قصد شروع و فعالیت در صنعت دیجیتال مارکتینگ را دارید شناختن توانایی‌های مورد نیاز و ماهیت کار دیجیتال مارکتر می‌تواند خیلی کمک کننده باشد.

مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی، دیجیتال مارکتر مسئول استفاده از کانال‌های دیجیتال برای خلق مشتری بیشتر  و همچنین ایجاد ترفیع برند است. کانال های دیجیتال عبارتند از: وبسایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، رتبه بندی موتورهای جستجو، ایمیل مارکتینگ، سوشال مدیا، تبلیغات آنلاین، بلاگ‌های شخصی و…

در ادامه قرار است به این بپردازیم که مهارت‌های مورد نیاز برای این شغل وسوسه انگیز و پرمخاطب چیست؟ با ما همراه باشید.

 امروزه بیشتر کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که مهارت‌های نرم را داشته باشد که شامل موارد زیر است :

1- کنجکاو و مشتاق یادگیری

یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای نسبت به یادگیری و بالابردن سطح اطلاعات خود اشتیاق زیادی دارد و مدام خود را در معرض آموختن قرار می‌دهد. همین ویژگی باعث می‌شود که همیشه اطلاعاتی به روز و جدید داشته باشد.

2- خلاق در حل مسئله

افراد مشغول در این زمینه مدام با موضوعات متنوع و اکثراً چالشی مواجه می‌شوند، بنابراین توانایی حل مسئله قابلیت مهم و البته کمک کننده‌ای برای افراد فعال در این زمینه می باشد.

3– مهارت های ارتباطی بالا

از آنجا که فرآیند دیجیتال مارکتینگ اساساً کاری تیمی است، برقراری ارتباط افراد در بخش های مختلف کار باعث افزایش کیفیت کار نهایی خواهد شد. لذا فردی در این حوزه شانس موفقیت بالاتری خواهد داشت که بتواند با مسئول سئو، طراح سایت، طراح گرافیک و … ارتباط مؤثری برقرار کند. 

4- انعطاف پذیر

به دلیل تغییرات الگوریتم‌ها و وجود همیشگی موضوعات جدید و مبهم نیاز است که یک دیجیتال مارکتر انعطاف پذیری بالایی داشته باشد تا بتواند چالش‌های موجود را به شیوه‌ای عالی حل و فصل کند.

5- قلمی قوی

یکی از ویژگی های خیلی مهم یک دیجیتال مارکتر داشتن قلمی روان است. اینکه آن فرد بتواند مفاهیم را به خوبی منتقل کرده و از این راه مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کند، مسلماً ویژگی غیر قابل انکاری است.

6– به روز بودن

یک دیجیتال مارکتر (مخصوصاً ایرانی) باید به تمامی تاریخ‌های مهم و مناسبت‌های قمری، شمسی و میلادی تسلط و آگاهی داشته باشد. در این راستا دو ابزار مهم و کاربردی می توانند Google Calendar وwikipedia باشند.

البته داشتن مهارت‌های سخت و فنی هم نیاز است که با گذراندن دوره‌های آموزشی و مطالعه و حتی آزمون و خطا بدست می‌آید.

مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ

اینکه استفاده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال سرعت خرید و فروش و تعامل با مشتری را بالا می‌برد و در عین حال در وقت و هزینه صرفه جویی می‌شود، باعث می‌شود که افراد زیادی به جای اجاره مغازه با کمترین امکانات و با در دست داشتن گوشی خود فروشگاه اینترنتی خود را راه بیندازند، لازم به ذکر است که این حوزه معایبی هم دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم :

• هنوز هستند افرادی که اعتماد کافی به این فضا ندارند چون خدمات ارائه شده ملموس نیستند.

• غیر قابل پیش بینی بودن این حوزه و غیرقابل کنترل بودن آن.

• امکان قطعی اینترنت در شرایط نابسامان ایران وجود دارد.

• پراکندگی مشتریان با وجود تنوع رسانه‌ها و روش‌های بیان متفاوت کار را برای یافتن مخاطبین سخت کرده است.

• بی توجهی مشتریان نسبت به خدمات و شرکت شما می‌تواند برای ادامه دادن کار شما را دلسرد کند.

مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ

سخن آخر

در این مقاله ابتدا درباره تعریف، تاریخچه و اهمیت این حوزه در کسب و کارها مطالعه کردید.

در نتیجه با وجود گستردگی این حوزه در دنیای امروز و نیاز جامعه و همچنین پیشرفت تکنولوژی، افزایش اطلاعات و کسب مهارت تجربی می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر و با آگاهی بیشتری جلو بروید و نتیجه مطلوبی را بگیرید.

شروع همكاری با بهنما

برای شروع همكاری و مشاوره می توانيد از طريق روش های زير با ما در ارتباط باشيد.

0912-3498755 021-88807930


نویسنده این مقاله را دنبال کنید

مریم گودرزی

شرکت بازاریابی دیجیتال بهنما
آماده ارائه خدمات به شماست

تماس با کارشناسان بهنما

پرسش و پاسخ